רפאל נדאל המשיך היום (ראשון) את ההיסטוריה הפרטית שלו ברולאן גארוס, כאשר זכה בפעם ה-11 בטורניר היוקרתי בפאריס ובפעם ה-17 בטורניר גראנד סלאם, אחרי שגבר על דומיניק תים.

נדאל המשיך בשליטה המוחלטת שלו על החימר ברולאן גארוס כשזכה בטורניר בפעם ה-11 מתוך 14 פעמים בהן לקח חלק בטורניר. כעת, השור ממאיורקה עומד על מאזן אדיר של 86 ניצחונות ושני הפסדים בלבד ברולאן גארוס, אותם ספג מרובין סודרלינג השבדי בסיבוב הרביעי ב-2009 ומנובאק ג’וקוביץ’ ברבע הגמר ב-2015. בנוסף, בפעם השלישית בה לא זכה בטורניר, ב-2016, נדאל נאלץ לפרוש בסיבוב השלישי בשל פציעה בפרק כף היד ולא עלה להתמודדות מול מרסל גרנויירס.

רפאל נדאל בוכה עם התואר (רויטרס)

כעת, נדאל חיזק עוד יותר את מעמדו כשיאן הזכיות בצרפת, כאשר במקום השני נמצא טניסאי העבר הצרפתי האגדי מקס דסוגי, שזכה שמונה פעמים באליפות בין 1903 ל-1914 ובמקום השלישי נמצא ביורן בורג השבדי, שזכה בטורניר שש פעמים. בעצם הזכייה, נדאל קטף את הגראנד סלאם ה-17 שלו וצימק את הפער משיאן הזכיות בטורנירי גראנד סלאם רוג’ר פדרר, שזכה ב-20 תארים.

רוג'ר פדרר ורפאל נדאל. קרובים קרובים (רויטרס)

נדאל אמר אחרי הזכייה: “אני מאוד שמח. זה מעבר לכל חלום לזכות כאן 11 פעמים. היה לי קשה בסוף בגלל הכאבים באצבעות, וכשעומד מולך שחקן כל כך טוב זה לא פשוט”. כשרפא קיבל את הגביע הוא דמע מהתרגשות עם תשואות הקהל שסירבו להסתיים. 

רפאל נדאל חוגג (רויטרס)

דומיניק תים עלה לקבל את צלחת הפיינליסט כשהוא מאוכזב מאוד מההפסד: “רפא, עבודה טובה, זה אחד ההישגים הכי גדולים של אתלט בעולם לנצח כאן 11 פעמים. כשזכית כאן בפעם הראשונה הייתי בן 11 ומי היה מאמין שאופיע כאן בגמר מולך. אני אוהב את הטורניר הזה, לפני 7 שנים הפסדתי כאן בגמר הנוער והיום שוב, מקווה לחזור לבמה הזאת ואולי גם מולך, רפא”.

נדאל: “כל הכבוד לך ולצוות שלך, דומיניק. אתה חבר טוב והיה לי הכבוד לשחק נגדך. אני מודה שוב לכל מי שעובד איתי, לצוות. כולם יודעים כמה הגביע הזה חשוב לי. ולקהל, התמיכה שלכם כ"כ חשובה לי, אין לכם מושג עד כמה, להתראות בשנה הבאה”.