סוגיית ה-Loot Boxes היא אחת הסוגיות הכי מעוררות מחלוקת בתעשיית המשחקים בשנה האחרונה, כשרק לפני כשבועיים דיווחנו לכם שגם בתי המחוקקים ברחבי העולם נדרשו להתייחס לנושא, וכעת גם בבלגיה הצטרפו למדינות בהן החליטו כי ה-Loot Boxes מסוכנים וצריך לפקח עליהם, כיוון שהם עוברים על חוק ההימורים במדינה, כשהמשחקים שצויינו במיוחד היו FIFA 18 ו-Overwatch הפופולאריים.

אבל אם היו לנו ציפיות שב-EA ילמדו מהנושא ויפחיתו את השימוש בכלים הללו, מתברר שבחברת הענק הכוונות שונות לגמרי. לפי אנרו וילסון, מנכ”ל החברה, ב-EA מתכוונים דווקא להגביר את השימוש ב”קופסאות השלל”, למרות שגם בבריטניה לדוגמא נקבע כי הנושא שווה ערך להימורים.

פיפא 18 (מערכת ONE)

“אנחנו עובדים עם מחוקקים בכל העולם כבר הרבה זמן, ואנחנו ממשיכים לטעון שתכניות כמו FIFA Ultimate Team הן בשום פנים ואופן לא סוג של משחק הימורים. אנחנו תמיד חושבים על השקנים שלנו ותמיד חושבים איך להעביר את החוויה בצורה הכי שקופה, כיפית והוגנת לכל המשתמשים שלנו, ונמשיך לדחוף קדימה את הנושא”, כך על פי וילסון.

הטענה של גיימרים רבים היא שעקב כך שתוכן הקופסאות לא ידוע טרם הרכישה, הקנייה שלהן הופכת אותן למעשה להימור לכל דבר, כשהרוכש לא יודע אם הוא יקבל חפצים שוויי ערך ונדירים, או כאלה שלא קווים דבר, כשכמובן שגיימרים מסויימים כבר העידו על עצמם כמכורים לרכישת הקופסאות ולתחושת ה’ריגוש’ שבגילוי התוכן.