מכבי חיפה היא אחת האניגמות הגדולות בכדורגל הישראלי בקיץ הזה. החבורה מהכרמל לא הציגה כדורגל טוב ולא הגיעה להישגים בשנים האחרונות, ולכן התרגלה הקבוצה לעבור זעזועים מדי קיץ. בינתיים המועדון הירוק לא ביצע שינויים גדולים מדי והיום (רביעי) נערך משחק מבחן ראשון לשחקני הקבוצה שפגשו את בארלו, קבוצת חובבנים מהולנד. 

פרד רוטן. יצטרך עוד משחקים כדי להבין איפה קבוצתו עומדת (עמרי שטיין)

הירוקים הביסו 2:15 את ההולנדים, אך אין ספק שהתוצאה משקרת. לא בגלל שהירוקים לא היו עדיפים על הקבוצה החובבנית, אלא בגלל שנראה שהצוות המקצועי של הקבוצה לא יכול לקחת שום דבר מהמשחק הזה, שכן היריבה לא היוותה יריב ראוי ולא הייתה יכולה לשמש כקנה מידה בנוגע למצב בו מכבי חיפה נמצאת ואיפה היא צריכה להשתפר. 

ניקיטה רוקאביצה (צמד), מיכיל קראמר, שלומי אזולאי (צמד), אופיר מזרחי (צמד), שון וייסמן, מוחמד עוואד (צמד), רועי קהת וקאיו (שלושער) כבשו, בעוד שער אחד היה עצמי. הקבוצה הישראלית תצטרך לבחון את עצמה מול יריבות קשות יותר אם היא רוצה להתכונן בצורה ראויה לקראת העונה הקרובה. 

הרכב מכבי חיפה: אוהד לויטה, ארנסט מאבוקה, אליסון דוס סנטוס, עופרי ארד, רמי גרשון, נטע לביא, שלומי אזולאי, סנטיהו סלליך, קאיו אלבס, ניקיטה רוקאביציה ומיכיל קראמר.

מחצית ראשונה 

דקה 3, מכבי חיפה עלתה ליתרון 0:1: שלוש דקות מפתיחת המשחק והירוקים כבר מצאו את הרשת. ניקיטה רוקאביצה בעט לפינה מתוך הרחבה כדי לכבוש את השער הראשון של הקבוצה במחנה האימון. 

רוקאביצה כובש במשחק האימון (האתר הרשמי של מכבי חיפה)

דקה 5, מכבי חיפה עלתה ליתרון 0:2: מיכיל קראמר, שחקן הרכש היחיד בהרכב של רוטן היום, כבש את השער הראשון שלו במדי הקבוצה כשנגח מול רשת חשופה ממרחק של מטרים ספורים. 

דקה 10, מכבי חיפה עלתה ליתרון 0:3: שלומי אזולאי קיבל כדור על סף רחבת ה-16 ואז שחרר בעיטה טובה שהכניעה את השוער של הקבוצה ההולנדית. 

דקה 23, מכבי חיפה עלתה ליתרון 0:4: דאבל פס בין אזולאי לקראמר נגמר בכך שהישראלי בעט מקרוב לפינה של השוער ההולנדי.

דקה 24, מכבי חיפה עלתה ליתרון 0:5: אופיר מזרחי ניצל טעות בהגנה של היריבה החובבנית כדי לכבוש שער קליל מתוך הרחבה.

דקה 28, מכבי חיפה עלתה ליתרון 0:6: סלליך בישל בצורה נהדרת עם העקב למזרחי שבעט לחיבורים ממרחק של כ-16 מטר והשלים צמד מהיר תוך ארבע דקות.  

דקה 29, מכבי חיפה עלתה ליתרון 0:7: סלליך הפעלתן בישל פעם נוספת, הפעם לרוקאביצה שכבש באלגנטיות עם העקב והשלים גם הוא צמד שערים. 

סלליך במשחק האימון (האתר הרשמי של מכבי חיפה)

מחצית שנייה 

דקה 49, מכבי חיפה עלתה ליתרון 0:8: רועי קהת מצא בצורה נהדרת את שון ויסמן שעבר את השוער וגלגל מול השער החשוף את השמיני של חיפה. 

דקה 51, מכבי חיפה עלתה ליתרון 0:9: טעות אומללה בהגנה של בארלו גרמה לכך שמוחמד עוואד בעט חזק מתוך הרחבה אל הרשת של היריבה. 

דקה 57, מכבי חיפה עלתה ליתרון 0:10: השפלה. הירוקים פשוט מתעללים בחבורה חסרת הישע מהולנד. הפעם וייסמן השאיר לקאיו שבעט לחיבור מחוץ לרחבה. 

דקה 63, מכבי חיפה עלתה ליתרון 0:11: רועי קהת קיבל כדור רוחב מצד ימין. הוא התרומם ונגח, אבל השוער הדף את הכדור בחזרה למרכז הרחבה. קהת בעצמו השתלט על הריבאונד וכבש מקרוב. 

דקה 65, בארלו צימקה ל-11:1: גיל אופק ביצע עבירה ברחבה על שחקן הולנדי. מוד סחוטמן לקח על עצמו את הבעיטה ומול אופק לא התבלבל.  

מיכיל קראמר. כבש את שערו הראשון בקבוצה (האתר הרשמי של מכבי חיפה)

דקה 69, מכבי חיפה עלתה ליתרון 1:12: קאיו כבש את השני כשהשתלט על הכדור ובעט פנימה אחרי הגבהה מצוינת מאגף שמאל

דקה 72, מכבי חיפה עלתה ליתרון 1:13: מוחמד עוואד מוצא את הרשת פעם נוספת כדי לכבוש שער 13 לקבוצה הישראלית. 

דקה 79, מכבי חיפה עלתה ליתרון 1:14: קאיו הוא הראשון במשחק שהשלים שלושער. הוא עשה מבצע נהדר כשעבר שני שחקנים של ההולנדים ומול השער בעט מדויק לפינה השמאלית.

דקה 86, בארלו צימקה ל-14:2: בראם רוקאנס המקומי כבש שער נהדר כשסובב בדיוק לפינה השמאלית של גיל אופק מצד ימין של הרחבה. 

דקה 89, מכבי חיפה עלתה ליתרון 2:15: שער ראשון במשחק לזכות מכבי חיפה שלא נכבש על ידי אחד השחקנים שלה. שחקן הולנדי מקומי כבש שער עצמי שקבע תוצאה אסטרונומית.