דרמה בהפועל חדרה: העולה החדשה לליגת העל, שעדיין לא קיבלה אישור ניהול תקין מרשם העמותות, עלולה למצוא את עצמה יורדת לליגות הנמוכות אם לא תעביר אישור ניהול תקין תוך 7 ימים.

יו”ר הרשות לבקרה תקציבית, עופר אורליצקי, שלח היום (רביעי) מכתב לקבוצה ובו התריע כי תקציבה של הקבוצה לעונת המשחקים הקרובה לא אושר, וזאת לפי תקנון הבקרה ולאחר התייעצות עם היועץ המשפטי של ההתאחדות לכדורגל. הסיבה – העובדה שטרם התקבל אישור ניהול תקין מרשם העמותות.

חמור מכך – אורליצקי הבהיר לקבוצה כי אם היא לא תעביר תוך שבעה ימים אישור מתאים מרשם העמותות – אישור ניהול תקין או מכתב בו יצוין כי לא יינקטו הליכי פירוק נגד הקבוצה במהלך עונת המשחקים הקרובה – תקציבה לא יאושר. משמעות אי אישור התקציב יהיה הורדה אוטומטית של הקבוצה לליגה נמוכה יותר.

מחדרה נמסר בתגובה: “הפועל חדרה רשמה הישג היסטורי ועלתה לליגת העל בזכות. לא יעלה על הדעת, שאיזשהו גורם במדינת ישראל ייקח את זה ממנה ומ-100 אלף תושבי העיר שעומדים מאחוריה! גם בדיונים מול רשם העמותות שאלת ההופעה בליגת העל כלל לא עלתה על הפרק. יתרה מזאת, רשם העמותות הודיע רשמית כי הפועל חדרה תשחק רק בליגת העל וביקש להפחית נקודות ממאזן הקבוצה, מה שלא היה מקובל עלינו, ולכן כנראה ניפגש בבית המשפט”.

“מעולם לא דובר על מצב שבו רשם העמותות יקבע באיזו ליגה תשחק הפועל חדרה. תפקידו הוא לא להתערב בהישגים ספורטיביים! אנו קוראים לכל הגורמים להתעשת ולהבין כי לא ניתן לגזור על המועדון אסון ספורטיבי בגלל בעיות שיש להן פתרון חוקי וסביר. אנו בטוחים כי גם ברשות לבקרה וגם ברשם העמותות יפנימו את העובדה שהפועל חדרה תשחק רק בליגת העל, ויחד נגבש פתרון שמקובל על כל הצדדים”.