פרשת המסרונים והצהרותיו של יואב כץ כי ישקול את המשך דרכו בהפועל חיפה עשו את שלהם. באסיפת הקבוצה שנערכה היום (חמישי) במחנה האימונים בהולנד נזף המאמן ניר קלינגר בשחקנים ואמר שהוא רואה את הדברים בחומרה. הקפטן עדן בן בסט אמר: "אני מתנצל באופן אישי בפני יואב על הדברים שנאמרו ומתחייב שדברים כאלו לא יקרו".

גם שחקנים נוספים נאלצו להתנצל. הקשר גל אראל אמר: "זה בהחלט היה מיותר ואני מתנצל על כך. אנחנו אוהבים ומעריכים את יואב". הבלם ניסו קפילוטו הוסיף: "ברור שנושא ציוד והטיפול בו אינו מעניינו של הבעלים. אנחנו חייבים התנצלות ליואב כץ ולמועדון על ההתבדחות המיותרת. אני מתנצל בפני יואב".

יואב כץ (שחר גרוס)

עוד לפני כן, כץ החליט להקפיא כל פעילות. הדבר כולל החתמת שחקני רכש נוספים, מגן שמאלי וחלוץ, הקפאת המשך המו"מ מול שחקנים שטרם חתמו על חוזים, בראשם גבריאל תאמאש עמו יש מחלוקת על שער הדולר, ועד מהלכים נוספים שתכנן לעשות וכרגע משהה.

כץ הסביר: "אין לי מה לדבר עם אף אחד מהשחקנים. אני צריך לעשות חושבים. השחקנים יודעים בדיוק למה אני כועס. השחקנים ניגשים אליי ורוצים לדבר איתי אבל אני בנימוס דוחה אותם. אני משדר להם שאני לא מבסוט. אני צריך להחליט עם עצמי אם להמשיך ובאיזה תנאים. התנאים שהיו קודם כבר לא יהיו. זה לא יעבור בלי איזה סוג של עונש. טרם החלטתי. השחקנים הוציאו לי את כל החשק”.

“אני נותן את הנשמה שלי עבורם. הצלתי לשחקנים את הקריירה והם החזירו לי בצורה מזלזלת. זו קבוצה עם שכר שחקנים הכי גבוה. אין לי כוח. יכול להיות שזה רעיון לא רע לקום ולעזוב, אני חושב על זה מאד ברצינות. כרגע אני מקפיא את כל הפעילות שלי, אני לא מטפל בבעיות של הקבוצה, הקפאתי את הכל".

במישור המקצועי, הקבוצה, שנוצחה אתמול במשחק אימון 2:0 מול אוסטנד, זקוקה בדחיפות לחלוץ ברמה גבוהה. התחושה הכללית היא שאלון תורג'מן השאיר חלל רציני. עידן גולן וענר שכטר לא ממשיכים בקבוצה. במשחק הראשון בין שתי היריבות האפשריות של הקבוצה, ניצחה קבוצת אף.אייג’ 0:3 את להאטי.