למרות הניצחון המשכנע על פלורה טאלין במשחק הרשמי הראשון ורגע לפני הגומלין ביום שלישי הקרוב בסיבוב הראשון של מוקדמות ליגת האלופות, בהפועל באר שבע עדיין עסוקים בלא מעט סוגיות לא פתורות. צמד הניגרים ג'ון אוגו וטוני וואקמה, שסימן שאלה מרחף מעל עתידם במועדון.

בנוסף לוואקמה ולאוגו, עדיין לא הגיעו לעמק השווה עם השוער גיא חיימוב והחלוץ מוחמד גדיר שנמצאים כעת במבוי סתום. בזמן ששחקני האלופה שהו בבירת אסטוניה, ערכו בווסרמיל גדיר וחיימוב, יחד עם המגן השמאלי מיהאי קורהוט, אימוני כושר עם מאמן הכושר מיכאל ברוש, שנשאר בישראל לשם כך.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
ברקת: אנחנו יוצרים שת"פ עם קבוצה מפוארת

כלפי חוץ בבירת הנגב משדרים עסקים כרגיל, אולם מאחורי הקלעים, גם גדיר וגם חיימוב, שמסיימים חוזה בקיץ, זועמים ומיואשים מהמצב הקיים בו נמצאים. השניים לא בתוכניות של ברק בכר ובמקביל אינם יכולים לחתום במקום מאחר והם כבולים להחלטתה של אלונה ברקת בנוגע לדרישות הכספיות על שחרורם.

שלא כמו מקרה חואן פאבלו במכבי תל אביב, אז הודיעו הצהובים על שחרורו במפתיע כדי לפנות מקום לפרדראג ראיקוביץ' אבל שילמו את מלוא שכרו ופיצוי כספי, השניים קיבלו מסר ממנכ”ל המועדון אסי רחמים כי לא ישוחררו בחינם, דבר המתקבל בזעם בעיקר על ידי השוער שנפגע בצורה הכי קשה מהמהלך המקצועי שבוצע ללא ידיעתו. בנוסף, אף אחד מהנהלת המועדון לא שוחח עדיין עם חיימוב לאור המהלך שנעשה מאחורי גבו כפי שסיפר לחבריו.

גיא חיימוב. עדיין פגוע (איציק קדוש)

גדיר קיבל הודעה לפני כשבוע וחצי שהאופציה להתנתק מחוזהו לא מומשה ולכן נמנעה האלופה מתשלום פיצוי לחלוץ של כ-100 אלף יורו. בינתיים, אי מימוש האופציה משאיר את גדיר בבירת הנגב עם חוזהו עד תום העונה, אך כשלא באמת בונים עליו ולראיה החלוץ כלל לא המריא למחנה האימונים בפולין ולמשחק החוץ נגד פלורה טאלין. גדיר זוכה למספר הצעות מקבוצות בליגת העל, אך העובדה שבקיץ יוכל לעבור לכל קבוצה בחינם, מקשה על העברתו למועדון אחר בזמן שבאר שבע דורשת עליו כעת סכומי כסף גבוהים יחסית. 

השיחות עם אליניב ברדה בנוגע לחוזהו ולתפקידו החדש במועדון אחרי פרישתו ממשחק פעיל צפויות להתחדש בקרוב מאוד, כשהצדדים מאמינים שיצליחו להגיע לעמק השווה. הסמל של האלופה צפוי להיפגש עם הבעלים אלונה ברקת עם חזרתה ממוסקבה אחרי שצפתה בהעפלתה של קרואטיה לגמר המונדיאל על חשבון נבחרת אנגליה. לאחר מכן, עשויה ככל הנראה להתקבל החלטה על המשך דרכו של ברדה בבאר שבע, כשברשתות החברתיות מודאגים מאוד מהתסריט שברדה יישאר מחוץ למועדון.

אלונה ברקת. תיפגש עם ברדה (איציק בלניצקי)

בצוות המקצועי יתמקדו באימונים הקרובים בעיקר על חיזוק את התיאום בחלק ההגנתי שנחלש בחצי השעה האחרונה בניצחון על האסטונים. כמו כן ינסו להכניס לכושר מזורז את ז'וליין סטו ויאניס אנסטיס כדי שאלו יוכלו לשחק כבר בסיבוב הבא נגד דינמו זאגרב.