מרקו בלבול חשב מחוץ לקופסה, ולמה התכוון המשורר? בלבול הבין שהדרך בה הלכו המאמנים של הירוקים העונה ובשנים החולפות במכבי חיפה לא הייתה נכונה. בלבול הבין והפנים שבסגל, בשיטה ובסגנון המשחק ואיך שעבדו בקבוצה הצוותים הקודמים הוא לא יגיע לכלום ויקבל את אותה גברת בשינוי אדרת.

לכן, בלבול שינה את השיטה של מכבי חיפה ל-3-5-1-1, שאף אחד מהמאמנים שהיו בקבוצה לפניו לא השכילו לשחק בשיטה הזו. ייאמר לזכותו של מרקו, שהוא נמצא במועדון הירוק זמן קצר מאוד. זאת שיטה המחייבת המון אימון ותרגולים. למרות שהוא תרגל אותה השבוע בכפר גלים, הוא הבין מיד שרק כך ובדרך הזו הוא יכול לנצח באשדוד ולזכות בשלוש נקודות יקרות.

מרקו בלבול (חגי מיכאלי)מרקו בלבול (חגי מיכאלי)

בלבול גם הבין שאותם שחקנים שניצחו בגביע את הפועל מרמורק 0:5, זה לא הכוס תה שלו, וכמובן שהוא לא התלהב מהניצחון. לכן ראינו לא מעט שינויים בהרכב של מכבי חיפה, בניגוד למשחק הגביע.

למשל ההימור על רז מאיר שתופקד באגף השמאלי ועשה עבודה טובה מאוד, ניקיטה רוקאביצה סיפק את המשחק הטוב ביותר שלו העונה, גם כבש, גם פסלו לו גול חוקי, וגם נתן לשון וייסמן כדור על מגש לשער.

ניקיטה רוקאביצה אחרי השער (חגי מיכאלי)ניקיטה רוקאביצה אחרי השער (חגי מיכאלי)

המחשבה של מרקו לגבי שלושת הבלמים הייתה חידה בלתי פתורה מבחינתו. הוא חיפש את האיזון בין שלושת הבלמים, והוא מצא אותה. כאשר עופרי ארד ילד צעיר וסופר מוכשר סוף סוף מקבל את ההזדמנות ולוקח אותה בשתי ידיים, תופקד כבלם ימני, בגלל השקט, החוכמה והטכניקה הגבוהה מזו של אליסון דוס סנטוס.

עאיד חבשי הוא בנקר כבלם מרכזי, גרשון שהצטיין בבלגיה ובמדי הנבחרת כבלם שמאלי, עשה טעות קשה מאוד בפנדל בעמידת מוצא ברגל אחת, אבל בסך הכל, זו שלישייה שאם תמשיך לרוץ יחד יכולה להצליח ולהכניס המון שקט למשחק ההגנה של הקבוצה.

רמי גרשון מנסה להגיע לכדור (חגי מיכאלי)רמי גרשון מנסה להגיע לכדור (חגי מיכאלי)

הוויתור על שלומי אזולאי שהצטיין מול מרמורק הוא הברקה של בלבול, כי הוא מחפש שחקנים שיצרו יתרון מספרי בהתקפה.  סינטיהו סלליך שקיבל את התפקיד הפעם, עשה את העבודה בצורה לא רעה, אך עדיין טעון שיפור. רואים שמרקו מנסה לעשות שינוי במערכים ובהרכבים חדשים, הפעם ראינו דברים שונים ומפתיעים מבחינת מכבי חיפה.

הקבוצה הייתה יותר שקטה על הדשא, מה שלא ראינו במחזורים הקודמים. הפעם אולי הייתה אחת הפעמים הבודדות שהקבוצה לא נתפסה לא מוכנה אפילו במתפרצת אחת. לגבי אשדוד, המצב ידוע, על הקבוצה נגזר להתמודד על הירידה כבר מהמחזור הראשון. אם בסופו של דבר, יובל נעים יצליח להשאיר את הקבוצה בליגה, מבחינתי הוא יהיה הקוסם הגדול שהכרתי.

יובל נעים (חגי מיכאלי)יובל נעים (חגי מיכאלי)