ההתרסקות של מכבי פתח תקווה הגיעה לנקודת שיא, כשלראשונה מזה שש שנים הקבוצה של משפחת לוזון באה לשפל המדרגה וירדה לליגה הלאומית במחזור הסיום הדרמטי ביותר שהיה בפלייאוף התחתון מזה הרבה מאוד זמן. מי שייזכר ב”הישג” המביך הוא ללא ספק מאמן הקבוצה, גיא לוזון.

איך שגלגל מסתובב לו. לוזון, שחזר לארץ הקודש עם תג של מאמן מכובד עם רזומה מרשים (כמעט זכייה באליפות בלגיה ואימון קבוצה בליגה השנייה באנגליה) הצטרף להפועל תל אביב וניסה לעזור למועדון האדום לשרוד בליגת העל, כשהיה בעת משבר. אך דווקא אז, ברגעים הכי קשים ומסובכים של השדים האדומים, לוזון החליט לעזוב ולהתפטר מהמועדון.

גיא לוזון (עמית מצפה)גיא לוזון (עמית מצפה)

כזכור, בסיום אותה עונה הפועל ירדה לליגה הלאומית, כשלוזון הצטרף למכבי חיפה. גם בכרמל, המאמן לא קיבל נחת ויחד איתו הלך אחורה. הרכש לא היה במקום, הכדורגל היה רע, וגם ההבטחה ל”בומבה של קבוצה” מצידו לא הייתה ריאלית. אם לא די בזה, המאמן אמר לאוהדים הירוקים “אם עד מחזור 4 לא תראו קבוצת כדורגל, תערפו לי את הראש”. נחשו מה, הם לא ראו.

לא היה מנוס ויעקב שחר נאלץ להיפרד מגיא החביב, שחיכה לאתגר הבא. אז הגיע משה חוגג והפרויקט החדש שלו בבית”ר ירושלים. הבעלים של הצהובים-שחורים התלהב מאוד מהאנרגיות וה”אטרף” שהביא אתו לוזון. אולם, כנראה שהשיגעון לא היה מספיק ומבחינה טקטית גם בבירה הוא נכשל וסיים את תפקידו מוקדם מהצפוי.

אופיר מזרחי מאוכזב (איתי כהן)אופיר מזרחי מאוכזב (איתי כהן)

לכולם היה ברור שאחרי הכישלון המהדהד בבית”ר, גיא יתקשה למצוא קבוצה, במיוחד גדולה. אך אז נקלעה לעזרתו המשפחה האהובה, ואבי לוזון מינה אותו למאמן המלאבסים במטרה לייצב את המועדון ולהשאירו בליגת העל. הקבוצה תחתיו המשיכה במסלול ההתרסקות שלה, הוא לא הצליח לרומם אותה, תוך כדי תצוגות נפל ותבוסות משפילות בדרך.

השיא הגיע במחזור האחרון. כמה שהאירוניה שיחקה כאן תפקיד מרכזי. החבורה מאם המושבות הייתה זקוקה לנקודה בודדת על מנת לשרוד בליגה, כשמולה ניצבה אותה הפועל תל אביב, שלוזון נטש כשטבעה. רצה הגורל והתל אביבים ניצחו, אשדוד וק”ש גם כן, ולוזון חתום בלעדי על הירידה של קבוצת נעוריו.

שחקני מכבי פ"ת חוגגים אליפות בנוער. תנו לילדים לפרוח (שחר גרוס)שחקני מכבי פ"ת חוגגים אליפות בנוער. תנו לילדים לפרוח (שחר גרוס)

במבט קדימה אל העתיד, המלאבסים צריכים אולי להסתכל על חצי הכוס המלאה של התמונה. קבוצת הנוער של המועדון זכתה השנה באליפות המדינה וכעת יש לפתח תקווה הזדמנות פז לשלבם בקבוצה הבוגרת במסגרת הליגה הלאומית. זה הזמן לתת לדור העתיד לפרוח, דבר אשר יתרום לקבוצה בעתיד הרחוק והיא תקצור את הפירות.

הכתוב הינו טור דעה