הפועל באר שבע תזכה באליפות שלישית ברציפות. זה כנראה יוכרע במחזור הקרוב, אבל זה באמת רק עניין של זמן. הפועל ב”ש, אולי בעונה המקצועית הכי פחות טובה שלה בשלוש העונות האחרונות, תזכה באליפות המרשימה מכולן, כי זאת אליפות שמלמדת אותנו עד כמה חזק המועדון הזה ועד כמה עוצמתי התלכיד שבנו אלונה ברקת וברק בכר.

מעל הכל, אליפות של באר שבע תהיה ניצחון של הכדורגל הבריא, הכדורגל שאנחנו רוצים לראות בליגת העל שלנו. אליפות של מאמן עם דרך, מאמן עם שיטה, מאמן שהופך שחקנים לטובים יותר, יודע להתמודד עם מכות קשות במהלך העונה ובעיקר כזאת שבה אפשר לראות בכל משחק טביעת יד של מאמן. ברק בכר הוא ללא ספק איש המקצוע המרשים ביותר שהיה לנו בכדורגל הישראלי מזה שנים רבות.

שחקני הפועל ב"ש חוגגים (אורן בן חקון)

באר שבע ספגה ביקורות קשות העונה, חלקן הגדול מוצדקות. בכר והצוות המקצועי לא פגעו בזרים, ההתנהלות בפרשת שיר צדק הייתה מוזרה בלשון המעטה, ההתנהלות מול מיכאל אוחנה לא הוסיפה כבוד וגם היכולת לא הייתה כמו בשנים עברו, ובכל זאת, בפלייאוף העליון באר שבע נמצאת מעל כולם ולהגיע למשחק העונה בטדי, מול הקהל הירושלמי המשולהב ולחזור עם 1:4 כל כך מרשים, יותר מזה באמת אי אפשר לבקש.

הדוגמא הגדולה ליכולת של בכר לשנות במהלך העונה היא כמובן ההתעקשות שלו להנחית את חנן ממן בקבוצה כבר בינואר. מי שתהה אז ואולי אף כעס על באר שבע על ניהול המו”מ עם השחקן במהלך העונה, מבין עכשיו מדוע המאמן כל כך התעקש על הקשר המוכשר שהפך ללא ספק לאקס פקטור עם 8 שערים ב-12 משחקים, כשמאז ערן זהבי שנחת בינואר במכבי ת”א לא זכור שחקן שהפך לכל כך משמעותי באמצע העונה.

ברק בכר (איציק בלניצקי)

בית”ר ירושלים שיחקה לפרקים את הכדורגל הכי מהנה בליגה, אבל עם מאמן שלא באמת משפיע על מה שקורה במגרש ועם הגנה שחוטפת שמונה שערים בשני המשחקים הכי חשובים שלה העונה, היא לא באמת יכולה לאיים על התואר. ביום רביעי מחכה לבית”ר גמר הגביע, המשחק הכי חשוב שלה העונה. היא מגיעה במומנטום הכי גרוע שיכול להיות עבורה, והעונה הכי טובה שלה אולי בעשור האחרון, יכולה להסתיים בלא כלום.

הכתוב הינו טור דעה.