זה היה באוויר, זה ריחף כבר תקופה ובאופן לא מפתיע זה קרה. אולי באיחור של שבעה מחזורים ומחיר של מקום אחרון בטבלה, אבל בסופו דבר, בעלי בית”ר ירושלים לקח את ההחלטה הטובה ביותר שלו מאז שהגיע לבירה – להיפרד מהמאמן שפשוט לא היה אמור להיות שם.

“להוציא את ערן לוי מהסגל זו ההחלטה הקלה ביותר שקיבלתי”, כך אמר המאמן גיא לוזון לאחר ה-1:1 מול מ.ס אשדוד. כעת, גם הבעלים, משה חוגג, בחר לקחת החלטה קלה משלו, כשעשה צעד שלא רק ירצה את הקהל הצהוב, אלא גם יחזיר לו את הצבע ללחיים.

כשחוגג הגיע לקבוצה, הוא הביא איתו שורה של כוכבים, תקציב גדול וציפיות גבוהות. לעיתים אף נדמה היה שהבעלים פעל מתוך מטרה לרצות את הקהל וקצת בפזיזות, ולא באופן מחושב ומסודר. אך כעת, הוא סוף סוף עשה צעד מתבקש וראוי, כשהבין, באיחור אמנם, שגיא לוזון הוא לא האיש שיכול להנהיג ולכוון את הכוכבים ובעיקר להתמודד עם הלחץ האדיר שיש במועדון.

גיא לוזון ומשה חוגג (אורן בן חקון)גיא לוזון ומשה חוגג (אורן בן חקון)

לוזון הוא מאמן ראוי שעשה דבר או שניים בכדורגל, ובמקרה הזה הוא באמת לא אשם. כי כשנותנים לך הזדמנות להציל את הקריירה שלך ומשרה מפתה בדמות מועדון גדול עם קהל אדיר, אתה מגיע מבלי לחשוב פעמיים, ואולי עדיף היה לו להקדיש עוד מחשבה לכך.

כשלוזון הגיע לבית”ר ירושלים הוא קיבל מאלי טביב קבוצה עם תקציב נמוך ובלי יותר מדי ציפיות, כך שתירוץ כזה של יכולת חלשה היה מתקבל על הדעת בתחילת דרכו של המאמן בקבוצה, אפילו כשהודח מאירופה מול קבוצה בינונית. בסגל הנוכחי ובציפיות שנבנו הקיץ במועדון שום הסבר לא מצדיק ניצחון בודד בשבעה מחזורים.

עכשיו כל שנותר הוא לחכות ולראות האם משה חוגג ייקח עוד החלטה נבונה, ויכניס לתוך סיר הלחץ הבית”רי מאמן שיכול להתמודד עם הציפיות ויוכל להוציא את הקבוצה מהבוץ אליו היא נקלעה.

הכתוב הינו טור דעה