1. די מתאים שבשבוע שבו אנחנו מציינים את יום השנה ה-21 למשחק השרוכים, קיבלנו מחזור כל כך מביש. מכבי פתח תקווה כובשת שלישייה באצטדיון סמי עופר, אשדוד מתחפשת לקבוצת צמרת ונותנת את אותה הכמות לבית"ר בטדי, ורק מנחם קורצקי למרות שנשאר כבר בשבוע שעבר, מציל את המצב כשהוא לא פתח את רגליו לקריית שמונה. "מי שצריך את הנקודות לוקח אותן" גורסת הקלישאה, שחקני בית"ר ירושלים והפועל חיפה לא לחמו נגדה היום.

לא לחמו? מי שראה את סיבוב הפרישה "המרגש" של יוסי בניון בטדי, מלווה על ידי מאיר הרוש איש המשק, יכול היה לחשוב שבית"ר מוליכה 1:4 ומשחקת מול קבוצה שסיימה את העונה. אבל בזמן שבניון הודה להמונים ובטח הזיל דמעה, עבר הפוקוס מהמגרש אליו, ולא פלא שאשדוד שלא זוכרת מתי כבשה שלישייה בטדי, כמעט כבשה את הרביעי. ולמי אכפת לעזאזל שמכבי פתח תקווה והקבוצה של תומר קשטן התפללו לשער שוויון של הירושלמים. החגיגות של יוסי בניון ומאיר הרוש חשובות אצלנו יותר מהספורט.

יוסי בניון ואשתו (נעם מורנו)יוסי בניון ואשתו (נעם מורנו)

2. אין מגיע בספורט, אבל אם היה, לא מגיע לסכנין לרדת. ולא בגלל שהיא שיחקה כדורגל טוב העונה, אלא בגלל שבניגוד לאשדוד, לקבוצה מהמגזר יש אוהדים, והיא מייצגת קהילה. סכנין, אם חושבים על זה, היא המקבילה של בית"ר. כי אם הקבוצה שהצליחה לחטוף היום שלישייה מאשדוד היא הקבוצה של המדינה, אז סכנין היא הקבוצה של המגזר, מה גם שלשניהם קהל דומה, ססגוני, על הגבול שבין לאומי ללאומני, וכמו שבית"ר חשובה לליגה, כך גם סכנין. מצד שני ויסלח לי ידידי ג'קי בן זקן, מ.ס. אשדוד לא מייצגת שום דבר, ארבעים ושבעה כרטיסים מכר בן זקן במשחק הבית האחרון שלו, ובשום ליגה מקצוענית בעולם כדורגל מתוקן אין לקבוצה כזו זכות קיום. אבל מי אני שאקבע, שלישיה היום דפקו האשדודים לבית"ר שגילתה רפיון משונה. מילא, העיקר שלהרוש היה כוח בסיום לרוץ עם בניון שמונה מאות מטרים.

שלומי אזולאי מאוכזב (שחר גרוס)שלומי אזולאי מאוכזב (שחר גרוס)

3. וכל השבוע הזה חששו הפסימיים שבין אוהדי הפועל שבית"ר תתן את המשחק לאשדוד, ואם היינו מפסידים חס וחלילה לסכנין, היו עוברים עלינו ועל רפואה לילות טרופים השבוע. אבל קצת אחרי שבית"ר גילתה רפיון של שתי דקות שבהן הפכה מ.ס. את התוצאה, הגיע ספורי המרגש וגמר את הסיפור. אז מילא גיליתם רפיון בית"רים חביבים, אבל מי שעלולה לרגת ליגה בגלל זה היא דווקא קריית שמונה, שמרבית "אוהדיה" הם בעצם אוהדי בית"ר. וואו מאיר הרוש, איך לא לקחתם את זה בחשבון.

4. ואם כבר סכנין ורפיון, הרשו לי לספר לכם סיפור קטן. זוכרים שסכנין התארחה בטרנר במחזור האחרון ותיקו היה עלול להכתיר את מכבי? יומיים לפני המשחק החשוב סימסתי לאיש ציבור ישראלי ערבי המקורב לסכנין והבעתי בפניו את דאגתי. "אל תדאג חביבי", ענה לי, "הקבוצה הטובה תנצח". "תודה ד"ר" עניתי לו, וכולי תקווה שבשעונה הבאה תעלה "אחותנו הקטנה" חזרה לליגת העל, עם רפיון או בלעדיו.

איזי שרצקי (ניסן עייש)איזי שרצקי (ניסן עייש)

5. ואם כבר יום השנה של משחק השרוכים, הרשו לי להזכיר לשחקני הפועל, שבית"ר לא זכתה באליפות באותו משחק. על מנת לקחת את האליפות, היו צריכים קשטן ואבוקסיס לנצח שבוע לאחר מכן את מכבי פתח תקווה, שכצפוי בקושי עברה את קו מחצית המגרש באותו משחק, וספק אם היה אדם שפוי בשבוע שלפני, שהימר על כך שהלוזונים יוציאו נקודה בטדי. אז בשבוע הבא אנחנו במשחק חוץ במושבה, וזה הזמן להוכיח ללוזונים שגם קבוצה שלא צריכה את הנקודות, יודעת לקחת אותם. ואם לא בשביל העסק המסחרי של ג'קי בן זקן, אז לטובת הקבוצה של קשטן ושרצקי. לטיפולך רפואה, תן לנו לגמור את העונה עם טעם מתוק, ולהיפרד ממך יפה.