ערב מאכזב ומתסכל של הפועל באר שבע, שכשלה לדעתי בבחירת המערך של שלושה בלמים שלא הצליח לבוא לידי ביטוי על כר הדשא במשחק מול דינמו זאגרב. חוסר תיאום בולט עם שילוב של רפיון ואיטיות של כל שחקני החלק האחורי שתפסו יום שחור, בנוסף לכך טעויות משמעותיות בספיגת השערים של השוער יאניס אנסטיס שבינתיים מגלה חולשה אדירה עם רגליים חלשות ותגובות אטיות, שהיו להם השפעה גדולה על ספיגת השערים.

היה נראה לי היום שחזרנו לתחילת הדרך של הקבוצות הישראליות שהגיעו חסרות ניסיון עם טעויות בלתי מתקבלות על הדעת שעלו לב”ש ביוקר. האלופה כבר הוכיחה את עצמה בזירה האירופית והשיגה תוצאות מרשימות מול יריבות הרבה יותר איכותיות מדינמו זאגרב, מפני שהיא הגיעה בעבר יותר מוכנה טקטית, פיזית ובעיקר מנטלית. דבר שלא קרה היום.

ברק בכר (מרטין גוטדאמק)ברק בכר (מרטין גוטדאמק)

יש בכדורגל גם ימים שחורים ואי אפשר לבטל את ב”ש בגלל משחק אחד. אני עדיין חושב שהמשחק המאכזב ככל שהיה היום, יכול להוות תמרור אזהרה לברק בכר ושחקניו לקראת ההמשך כדי שמפלה כזאת לא תחזור על עצמה בעתיד. הפערים לא היו פערים ביכולת אלא הכנה לקויה מכל הבחינות, בעיקר נחיתות מבחינה פיזית, בלי שום אגרסיביות שלהבא אני מקווה שבאר שבע תדע לא לחזור על הטעויות הקריטיות שכנראה גרמו להדחה מוקדמת מליגת האלופות.

לגבי אנסטיס, הוא סימן שאלה גדול וחובת ההוכחה היא עליו כדי להחזיר את האמון בו. הוא יצטרך לעשות שינוי משמעותי ביכולת ובאמון שחקני ההגנה שלו. אני כלל לא הייתי זורק לאש את השחקנים החדשים שהצטרפו בשבועיים האחרונים, אלא בהדרגה, ונותן לשחקנים שמכירים את המערכת ורמת התאום בניהם היא גבוהה, את העדיפות הראשונה.

ברק בכר קיבל אינספור סופרלטיבים בשלוש העונות האחרונות, והיום הוא צריך לקחת אחריות על המחדל הענק, על ההכנה הלקויה מכל הבחינות. ברק יצטרך להתעשת ולהחזיר את הקבוצה למסלול במהרה כדי למנוע הידרדרות שיכולה להסתיים בפרידה מוקדמת מהמפעלים האירופאים. דבר שאנחנו מאוד מקווים שלא יקרה.

יאניס אנסטיס (מרטין גוטדאמק)יאניס אנסטיס (מרטין גוטדאמק)

באר שבע עשתה מסע מוצלח מאוד באירופה בשנים האחרונות. המשחק היום גרם לנזק מקצועי ותדמיתי לא רק לבאר שבע, אלא לכדורגל הישראלי. אבל יש גם נקודה אופטימית מבחינת באר שבע. יכול להיות שהסטירה שבאר שבע קיבלה היום תעורר אותה לקראת ההמשך ותחזיר את הקבוצה למסלול המוצלח שהיא הרגילה אותנו בשנים האחרונות. באר שבע היא מערכת חזקה עם מאמן איכותי שנמצאים כרגע במבחן הגדול ביותר שלהם בשלוש השנים האחרונות. אני מאמין שעם פעולות נכונות, הם יכולים למצוא את שביל הזהב בחזרה.

חבילות לשמינית גמר ליגת האלופות