1. לרגעים היינו כחולמים, ארבעים ושש דקות כאלו לא ידעה הפועל כבר שנים. שלושה שערים נהדרים, שכל אחד מהם הוא תוצר של מהלך של כדורגל, מרובה מסירות, דיוק ועוצמה, ולא אחד שבדרך לשער עבר בכתף של מגן איטי ולווה במבט של שוער עייף. שלוש פעמים זזה לה הרשת של השוער הליטאי המצוין של בני יהודה בתנופה, מה שגרם לטור שלנו אחרי משחק הנפל באשדוד, להישמע בכייני ונוזף מדי, שלא לדבר על הדרישה המחוצפת שלנו מהאחים ניסנוב להכניס את היד לכיס ולהביא דחוף רכש כבר עכשיו. וחבל ששי ניצן לא מרשה לי לפרוץ לטלפון של הניסנובים, אני בטוח שהווטסאפ של איציק ושרון ניסנוב עמוס בהודעות מלגלגות על הצורך להביא רכש. מנצ'סטר היינו היום, ומה פתאום שמנצ'סטר תרד.

2. השיפור של הפועל בשבועות האחרונים, נעוץ בכמה גורמים. רפואה חזר לעניינים, עאבד נכנס אליהם, ומעל כולם ההחתמה הנכונה של פריירה, שזה בדיוק אחד הדברים שהיינו צריכים. פתאום יש להפועל איכות ותזזית במרכז המגרש, ומישהו שיידע לבעוט מרחוק ולהפחיד הגנות. ומכיוון שהקו האדום, למרות הניצחון היום, לא כל כך רחוק, אפשר להציע בנימוס לאחים ניסנוב לקיים את הבטחתם לרפואה בשובו, ולהביא לו ולנו את בן בסט. וכשמפורסם שהוויכוח הוא על שכרו בארבעת החודשים שנשארו עד לסיום העונה, קל יותר לבקש בנימוס מהניסנובים להחתים לאלתר את עדן. אחרי הכל בשביל זה לא צריכים להפוך בלטה, מקסימום לפתוח מגירה.

3. ולולא רובי לבקוביץ', שוב רובי לבקוביץ', היינו מקבלים שער שוויון חצי שעה לפני הסיום, ומי יודע איך זה היה נגמר אז. ולולא רובי לבקוביץ', האיש שבמו ידיו הביא יותר נקודות להפועל מכל אחד אחר, אולי גם היינו חוזים בקו האדום מלמטה. וכאחד שעבורו הצלת שער היא לעיתים יפה וחשובה אף מהבקעתו, תיחרט ההצלה של לבקוביץ' לעד. שילוב של מיקום אדיר ואומץ רב (כישרון הוא כבר הוכיח שיש לו) גרמו לו להיות שם כשהכדור שנבעט מרחבת החמש, פגע בעצמה אדירה בפניו. אמציה לבקוביץ' האגדי היה פעם שחקן השנה של הפועל, נדמה לי שגם השנה מגיע התואר ללבקוביץ'.

רובי לבקוביץ' עם הכדור (איציק בלניצקי)רובי לבקוביץ' עם הכדור (איציק בלניצקי)

4. זיו אדלר שופט מצוין. בעיני, יחד עם אלון יפת, הטוב בשופטי ישראל היום. אפילו אם צודק יוסי אבוקסיס שיכול וצריך היה להוסיף עוד שתי דקות לתוספת. אבל לא היית מבקיע יוסי, אל תשכח שלבקוביץ' עמד בשער.

5. ומכיוון שהפועל שלנו הצליחה להפסיד לחדרה בשמינית הגמר, הרשו לי לאחל לקבוצתו של ידידי הנכבד והמוערך, הד"ר אחמד טיבי, לזכות השנה בגביע המדינה. ואני יודע ד"ר שההגרלה מול מכבי קשה, אבל הבה נקווה שגם הפעם דוד ינצח את גוליית. שבוע טוב חברים, יאללה סכנין.