במבחן התוצאה מדובר בהישג מרשים. לא רק שלא הפסדנו הערב (רביעי) באצטדיון סמי עופר למחזיקת הגביע וקבוצת צמרת, הפועל חיפה, אפילו הצלחנו לכבוש שער, ועוד נאה. ואם נוסיף לזה את העובדה שאשדוד הפסידה הלילה וסכנין איבדה נקודות אתמול, אפשר אולי לקבוע שמדובר במחזור מוצלח, כשחלום ההישארות עדיין חי ובועט. לא פלא שאופיר חיים אמר בסיום שהוא אופטימי ושההרגשה שלו טובה מאוד. בטח טובה, לא רוצה לחשוב איך היה חיים מרגיש לולא השווה עאבד במקרה, ואלמלא החמיצה אשדוד פנדל.

המחצית הראשונה בערב הקריר באצטדיון החיפאי הייתה מהגרועות שידענו, והרי ידענו מחציות גרועות למכביר בשנים האחרונות. השנייה, הבה נודה אופיר, הייתה טובה אך במעט מהראשונה, ועל בסיס שתיהן, ובחלוף חמישה משחקים מהחילוף, אפשר לקבוע, ותהיה זו לשון המעטה, שחיים לא שינה את הקבוצה. אם פעם אחרי תיקו מאופס היינו בוכים על ההחמצות, עכשיו אנחנו מודים לעאבד החלש שהצליח בבעיטה הראשונה אולי למסגרת לגנוב נקודה. לא נורא, העיקר שאופיר חיים אופטימי.

שחקני הפועל ת"א חוגגים (עמרי שטיין)שחקני הפועל ת"א חוגגים (עמרי שטיין)

ויהיה זה לגמרי לא הוגן להפיל על המאמן החדש את הצרות של הפועל בשנים האחרונות. כי בינינו, מה כבר אפשר לצפות מסגל שמורכב מצעירים נחמדים ולוחמים, שמבלי לפגוע באיש,  לא היו מתקרבים עד לפני לא מזמן לאוטובוס של הקבוצה, אלא אם חלפו לידו בטעות בכביש. תוסיפו לזה שאת הסגל משלימים לא מעט פליטים ספק מוכשרים שסומנו פעם ככוכבים ומאז מחליפים קבוצות כמו שיואל חסון וציפי לבני מחליפים מפלגות, ושגם עם רפואה ניצחנו משחק אחד בלבד, תבינו שחיים שעבר כאן במקרה, לגמרי לא אשם. מזל שרובי לבקוביץ' תופס עונה, ככה לפחות אפשר לחלום על בלומפילד המחודש בליגת העל.

ואם, חס וחלילה נרד לליגה הלאומית, תהיה זו הירידה הראשונה בתולדות הפועל שבה לא הורידו לנו נקודות. "הישג” מאוד לא נעים שאין לי ספק שהניסנובים וחיים לא רוצים להיות חתומים עליו. אז יאללה, הביאו לנו את ערן לוי, ואל תספרו לי שהוא כבד, אפשר לחשוב שהפועל שלנו קלילה.

אופיר חיים (עמרי שטיין)אופיר חיים (עמרי שטיין)

בנוסף, הרשו לי לברך, לא שזה לא היה ברור לפני אמש, את אחי אוהדי מכבי תל אביב לרגל האליפות המרגשת והמשעממת, בהעדר מתנגד. אח, כמה שאנחנו מתגעגעים לדוביד. מצד שני, קשה לדבר על מכבי מבלי לציין את שאירע אמש בנתניה כשחאתם עבד אלחמיד הורחק. "תשתחוו יא בני זונות" שר מרבית הקהל באינטונציה מתלהמת לעברו של הבלם, ואם נזכרים שמכבי במהלך השנים "טהורה" מערבים כמעט כמו בית"ר, ואם לא שוכחים את המרורים שאכל שם מהראן ראדי מחלק מהאוהדים, מבינים שהפוקוס כלפי בית"ר בעניין, ממש לא הוגן. מתי כבר יפיקו את הסרט מכבי טהורה רוב הזמן ועד הודעה חדשה.