זהו זה נגמר, הפועל באר שבע של ברק בכר הבטיחה לעצמה היום (שבת) את האליפות השלישית ברציפות דווקא בהפסד 1:0 למכבי תל אביב לראשונה באצטדיון “טוטו טרנר”. הקהל האדום חיכה לרגע שהמשחק בין בית”ר ירושלים לבני יהודה יסתיים אחרי דרמה גדולה שכללה 3:3 בסיום, תוצאה אשר קבעה כי הירושלמים איבדו כל סיכוי לאליפות וזו הגיעה פעם נוספת לבירת הנגב.

למרות עונה מותחת ומעניינת עד לשלבי הסיום, האלופה החדשה/ישנה הפועל באר שבע פשוט לא הרשימה יתר על המידה על כר הדשא אלא ניצלה את החולשה של שאר יריבותיה למאבק האליפות. מכבי תל אביב סבלה מחוסר יציבות מחריד, במיוחד כשמקומו של ג’ורדי קרויף לא על הקווים, הפועל חיפה הייתה פקטור משמעותי עד לשלבי הפלייאוף אך סיימה את העונה עם גביע מתוק ואילו בית”ר ירושלים הייתה זו שאמורה להלחיץ את האלופה עד לסיום אבל יותר מדי בעיות פנימיות במועדון לא אפשרו לה להגיע עד לכדי זכייה בתואר ונותרה ללא דבר בסיום.

שחקני בית"ר. הבטיחו לב"ש אליפות (נעם מורנו)

ב”ש היא הטובה מבין כל מתחרותיה בעונה שתיזכר כבינונית ומותחת כאחד. עם זאת, אלונה ברקת יודעת היטב שזה ממש לא יספיק למפעלים האירופאים בשנה הבאה. ברק בכר יהיה חייב חיזוק משמעותי של חמישה שחקנים לפחות בשביל שהאלופה הטרייה תוכל להתמודד בכבוד מול יריבות מהשורה הראשונה. האדומים יהיו חייבים לעשות רכש בדמותו של חנן ממן בתוספת של מספר זרים איכותיים בשביל לחזק את האלופה בשלבים המוקדמים באירופה.

חלילה לא נזלזל בהישג האדיר של תואר אליפות שלישי אשר מגיע לבירת הנגב אבל בליגה בינונית כמו שלנו, החבורה של בכר לא תגיע רחוק באירופה, ובטח שלא עם הסגל הקיים. שחקנים כמו: מרואן קבהא שהגיע בחודש ינואר ממאריבור הסלובנית, או מיכאל אוחנה שנמצא רגל וחצי מחוץ למועדון, מהראן ראדי שלא זוכה לדקות רבות ומוחמד גאדיר שנעלם מהאופק, כל אלו היו חייבים להיות חלק משמעותי יותר מהקבוצה האדומה של בכר.

אוהדי ב"ש חוגגים את האליפות עם שריקת הסיום במשחק של בית"ר (רדאד ג'בארה)

אלונה ברקת עשתה את מה שג’ורדי קרויף עשה במכבי, היא זכתה באליפות שלישית שיצרה שושלת אדומה שהרחיקה כל תואר ממרכז הארץ, אבל גם הבעלים יודעת שעייפות החומר הוא משהו בלתי נפרד ודם חדש יהיה חייב לזרום בעורקי הנגב בשביל לשמר את התואר המתוק מכולם. כן, ב”ש ללא ספק היא גאוות הנגב אבל בעונה בינונית כמו זו שחקנים רבים יהיו חייבים למצוא את דרכם מחוץ למועדון כשחדשים יגיעו במקומם. שיהיה במזל טוב. 

הכתוב הינו טור דעה.