זה היה משחק של ילדים נגד מבוגרים כמו בשכונה. מכבי תל אביב שיחקה במכבי חיפה כאילו זה היה משחק אימון, אבל על הירוקים נדבר עוד בהמשך. מכבי ת"א זכתה באליפות, וזכתה בגדול, אני לא זוכר כזו אליפות חד צדדית ב-20 השנים האחרונות.

מכבי ת"א לא כזו קבוצה גדולה, לא קבוצה שתיזכר לדורות הבאים, היא פשוט קבוצה בריאה, ממושמעת טקטית והכי חשוב – מאומנת בצורה בלתי רגילה. השקט של ולדימיר איביץ' נותן לקבוצה הרבה ביטחון. הוא לא יוצא מכליו אחרי ניצחונות, אבל מתעצבן כמו משוגע כאשר הקבוצה שלו חורקת בדקות רבות של המשחק.

ולדימיר איביץ' (עמרי שטיין)ולדימיר איביץ' (עמרי שטיין)

השחקנים לא מפחדים ממנו, אבל מכבדים אותו בצורה בלתי רגילה, דבר שבא לידי ביטוי במגרש במשמעת הנהדרת של כל חלקי הקבוצה. כשצריך ללחוץ הם לוחצים, כשצריך להניע כדור הם מניעים, וכשצריך להגן ב-20 דקות אחרונות, אז איתי שכטר גולש ברחבת ה-16, ושרן ייני מנהיג את כל הקבוצה מאחור.

האלופה שבדרך, כמו שאמרתי, לא קבוצה נוצצת, אבל קבוצה בריאה וחזקה שעושה פה היסטוריה בלקיחת תואר כבר בינואר. כל הקבוצות שדולקות אחריה לא מגיעות אפילו ל-30 אחוז מהיכולת שלה לטעמי. הפער בטבלה בסיום העונה יהיה בן 20 ל-30 נקודות.

פרץ, עטר ואצילי חוגגים (עמרי שטיין)פרץ, עטר ואצילי חוגגים (עמרי שטיין)

לגבי מכבי חיפה, אני לא רוצה להרבות במילים. קבוצה מסכנה, שנמצאת כרגע בפשיטת רגל. אפילו מאמנים כמו ז’וזה מוריניו ופפ גווארדיולה ביחד לא יעזרו לה. זו חבורה של גונבי דעת וצריך לעשות שם חריש עמוק מהראשון עד לאחרון. אני מבין לליבם של האוהדים שקוראים ליענקל'ה שחר ללכת הביתה. אין לי בעיה עם מחאות, אני אפילו בעדן, אבל אי אפשר לקלל או לטנף במילות גנאי בן אדם מבוגר שתרם למועדון 30 שנה וכ-300 מיליון דולר. 

לכל הצד המקצועי, אני לא רוצה בכלל להתייחס. אף אחד משחקני הקבוצה לא ראוי ללבוש את החולצה הירוקה. הם ביזו את עצמם, את המועדון ואת הקהל הענק הזה, שכמו פראייר ממשיך להגיע לסמי עופר. יענקל'ה חייב להחליט מי המאמן ולקחת החלטה מהירה. אני לא יכול לשמוע על מאמן זמני, זה לא מקובל בשום מקום בעולם, בטח ובטח כאשר המועדון שלך מתרסק.

שחקני מכבי חיפה מאוכזבים (רדאד ג'בארה)שחקני מכבי חיפה מאוכזבים (רדאד ג'בארה)

אין לי בעיה שימנה את איתי מרדכי עד סוף העונה, ואם לא, שיביא מאמן אחר במיידי. מאמן זמני זו מילת גנאי לחדר הלבשה, כי אף אחד לא יודע את מעמדו ולכן מתייחסים אליו בהתאם. אגב, מכבי חיפה גם אלופה בלשחק כשהכול גמור, כך שלא משנה כבר אם היא תסיים במקום כזה או אחר.

לסיום, רחמים עלייך מכבי חיפה ועל כל הילדים שבאים ורואים את תצוגות הנפל האלה. ייקח הרבה זמן עד שזה ישתנה, אם בכלל.

אוהדי מכבי חיפה (עמרי שטיין)אוהדי מכבי חיפה (עמרי שטיין)