פרידה מכוכב. ברק יצחקי הודיע היום (שני) על פרישה מכדורגל אחרי קריירה ארוכה ומפוארת, שידעה לא מעט עליות ומורדות עם שערים מדהימים, אך גם כמה פציעות חמורות במיוחד שהעיבו ועצרו את הנסיקה של אחד הכישרונות הכי גדולים שצמחו בכדורגל הישראלי, לפחות מפתיחת המילניום הנוכחי.

החלוץ האיכותי בן ה-33 הוא ללא ספק הסיבה שלא מעט אוהדי כדורגל רכשו כרטיס והגיעו למשחקים, יצחקי היווה מודל לחיקוי על כר הדשא עם כישרון, שכבר קשה למצוא. השחקן, שגדל באשקלון, חתום אולי על השער המרהיב ביותר שנראה בשנים האחרונות – המספרת האדירה ב-1:3 על מכבי חיפה בעונת 2013/14, בה עזר למכבי תל אביב להשיג אליפות תוך עליונות מוחלטת.

ברק יצחקי חוגג (רדאד ג'בארה)

אפילו בעונה שעברה אחרי לא מעט פציעות, יצחקי ידע לתרום שבעי שערי ליגה קריטיים במיוחד, שאמנם לא הספיקו להשיב את התואר לת”א, אך הכוכב הביא בכל דקה שקיבל על כר הדשא את הניסיון והכישרון. במהלך הקריירה הוא קטף שלוש אליפויות ושני גביעים אחרי 17 עונות.

אסור לשכוח ליצחקי את העונות הגדולות בבית”ר ירושלים, שהביאו אותו לגדולה עם לא פחות מ-30 שערים ב-72 הופעות. מלבד הגולים היפים, התרגילים המדהימים והשליטה הפנומנלית בכדור, השחקן ידע גם לא מעט רגעי משבר עם שתי פציעות קשות במיוחד בהן קרע את הרצועה הצובלת, שכבר בעונת 2005 החלוץ נפצע והושבת ברוב שלבי העונה.

ברק יצחקי (רדאד ג'בארה)

בצד נכון החלוץ החליט לתלות הנעליים ולהצטרף לצוות המקצועי של הקבוצה מת”א, כשהעונה הוא לא הרבה לשחק והוסיף למאזנו שלושה שערים. למרות הפציעות, אנחנו כאוהדי הכדורגל נזכור מיצחקי בעיקר את הכישרון האדיר ואת הצבע הרב שהוסיף לכדורגל הישראלי, שרק צמא לכוכבים נוספים כאלה, כמו הנער הצנוע שגדל באשקלון והגשים את כל חלומותיו.

הכתוב הינו טור דעה.