מכבי תל אביב תפתח הערב (חמישי, 20:00) באופן רשמי את עידן ולאדן איביץ', כאשר תתארח בהונגריה אצל פרנצווארוש, למשחק הראשון בסיבוב המוקדמות הראשון של הליגה האירופית. הצהובים טסו כבר בערב יום שלישי להונגריה ועוד לפני שניגשו לאימון המסכם ולהכנות האחרונות, ערכו סיור בבודפשט כדי להתאוורר קצת לקראת המשחק שפותח את העונה.

לקראת המשחק, איביץ’ העלה וידאר קיארטנסון ואת ארון שוינפלד יחדיו בחוד הצהוב. עומר אצילי ואיתי שכטר, שסבלו מפציעות קטנות בשבוע האחרון, לא בהרכב. אצילי על הספסל, שכטר מחוץ לסגל. דור מיכה, אבי ריקן, דור פרץ ואייל גולסה יפתחו בקישור. אלי דסה, איתן טיבי, ז'איר אמאדור ואנריק סבוריט יפתחו כרביעייה האחורית. בין הקורות יעמוד פרדראג ראיקוביץ', בעוד על הספסל יחכה השוער הצעיר חביב אוחיון. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
מסע"ת מכבי תל אביב בבודפשט

הרכב מכבי ת”א: פרדראג ראיקוביץ', אלי דסה, איתן טיבי, ז'איר אמאדור, אנריק סבוריט, דור פרץ, אייל גולסה, דור מיכה, אבי ריקן, וידאר קיארטנסון וארון שוינפלד.

פרנצווארוש: דנש דיבוס, גרגו לוברנצ’יץ’, מיכה בלאז'יץ', אברהם פרימפונג, אנדרה בוטקה, סטפן ספירובסקי, פרננדו גוריאראן, רולנד וארגה, לוקאץ' בולה, דוידה לנזפמה, קיארטן פינבוגאסון.

אנריק סבוריט (האתר הרשמי של מכבי ת"א)אנריק סבוריט (האתר הרשמי של מכבי ת"א)

במסיבת העיתונאים לקראת המשחק, אמר איביץ’: “מכבי ת”א זה המועדון הכי גדול בישראל, פרנצווארוש זה המועדון הכי גדול בהונגריה. זה המשחק הראשון העונה, אי אפשר להגיד כרגע מי הקבוצה הפייבוריטית. הכנו את עצמנו למשחק, הכנו את עצמנו לכל העונה שעומדת בפנינו ובימים האחרונים התכוננו יותר לקראת המשחק הזה. לנו יש שחקנים חדשים וכך גם להם. הכנו את הקבוצה כדי לעבור את הסיבוב הראשון. זה המשחק הראשון מבין שניים ואנחנו מתייחסים לזה כמחצית הראשונה של המפגש הזה".

הניסיון האירופי של הצהובים: "בשנים האחרונות מכבי ת”א שיחקה בשלב הבתים, גם בליגת האלופות ואולי זה משהו שיכול לתת יתרון כי יש לקבוצה ניסיון במשחקים האירופים. הגעתי לקבוצה לפני מספר שבועות. אנחנו עובדים חזק והמטרה שלנו היא להתקדם לאורך שלבי המוקדמות כמו בשנים הקודמות. עכשיו אנחנו חושבים רק על המשחק שמצפה לנו. השחקנים שלי רוצים לנצח בכל משחק וזו המטרה שלנו".

ולדימיר איביץ' במסע"ת מכבי תל אביב (באדיבות מכבי ת"א) ולדימיר איביץ' במסע"ת מכבי תל אביב (באדיבות מכבי ת"א)

אבי ריקן שנכח גם כן במסע”ת הסביר: ״כמובן שאנחנו רוצים לנצח כמו כל משחק שאנחנו מגיעים אליו. התכוננו טוב בחודש האחרון. זה משחק רשמי ראשון שלנו, אנחנו מגיעים מוכנים. הצוות הכין אותנו כמו שצריך, מצפה לנו יריב איכותי ונצטרך להיות במיטבנו. עברנו על המשחקים שלהם, ראינו קבוצה טובה וממושמעת. אנחנו מבינים שהאצטדיון כאן הוא מאוד ביתי. אנחנו התכוננו מבחינה קבוצתית ואנחנו יודעים לקראת מה אנחנו מגיעים. יש לנו קבוצה טובה, שעשתה הכנה טובה עם שחקנים מצוינים שהשתלבו מהר. המשחק הזה הוא אכן המשחק הרשמי הראשון שלנו. היה לנו מספיק זמן להתכונן, גם במשחקי ידידות ולכן אני חושב שאנחנו מגיעים מוכנים״.

אבי ריקן במסע"ת מכבי תל אביב (באדיבות מכבי ת"א) אבי ריקן במסע"ת מכבי תל אביב (באדיבות מכבי ת"א)

במקביל, מכבי ת"א מנהלת בימים האחרונים משא ומתן עם קבוצת אוניברסיאריו הפנמית, על העברתו של קשר נבחרת הנוער של פנמה - אדוארדו גררו בן ה-18. הצהובים כבר שלחו הצעה ראשונית בגובה של קצת יותר מ-100 אלף יורו על מנת לרכוש את השחקן שמיועד תחילה לשחק בקבוצת הנוער. מכבי כבר רכשה שחקן אחד למחלקת הנוער העונה, מייקל צ'ילקה, שהגיע ממכבי יפו ומיועד לעמדת הבלם בקבוצת הנוער. יש לציין כי מכבי הקדימה את הפועל תל אביב, שגם הייתה מעוניינת להחתים את גררו הצעיר, גורמים בשורות האדומים אישרו ל-ONE.