כבר נגמרו כל המחמאות והסופרלטיבים כלפי ערן זהבי. החלוץ הישראלי סיפק עוד מופע מרהיב במדים של נבחרת ישראל, כמו שרק הוא יודע, עם שלושער מהדהד לרשת הלטבית, וזאת לאחר תפוקה זהה במשחק הקודם מול אוסטריה. אם נגיע בסופו של ליורו 2020, החלוץ של גוואנגז’ו ר.פ יהיה חתום יותר מכולם על ההישג.

בשבועות שקדמו לצמד המשחקים מול לטביה ופולין, הדבר שהעסיק יותר מכול את אנשי הנבחרת הישראלית ואוהדיה היא העובדה שמונס דאבור, אחד מעמודי התווך בכחול-לבן, לא יעמוד לרשות נבחרתו בשל אירועים הקשורים לחתונתו. לאחר שתמה הסאגה והגיע משחק החוץ הראשון מבין השניים, זהבי הוכיח כי כל עוד הוא לוקח חלק, הצוות האוסטרי יכול להיות רגוע.

ערן זהבי חוגג (רויטרס)ערן זהבי חוגג (רויטרס)

בתקופה האחרונה, היו שחקני עבר שטענו כי לשחקני נבחרת ישראל הנוכחית אין מקום בזו ששיחקה בתקופתם, ובייחוד זו שנתנה חמישייה לאוסטריה לפני 20 שנה, אך ממשחק למשחק נדמה כי יש לפחות שחקן אחד שבהחלט יכול היה להשתלב בנבחרת ישראל המרשימה ההיא – הלוא הוא ערן זהבי.

החלוץ הישראלי קרע רשתות בישראל ונתקל בטענות כי אין הגנה בארץ. משם עבר לגוואנגז’ו הסינית ושמר על קצב הכיבושים הנפלא שלו, אך ספג פעם נוספת זלזול כלפי השחקנים מולם הוא משחק. אולם, כשזהבי מגיע לנבחרת ישראל, נדמה כי כל המצקצקים מחליפים את הלעג במחיאות כפיים, כי הרי אין לכדורגל הישראלי שחקן טוב יותר להציע מאשר ערן זהבי.

אנדי הרצוג. יש לו על מי לסמוך בחלק הקדמי (רויטרס)אנדי הרצוג. יש לו על מי לסמוך בחלק הקדמי (רויטרס)

לפני קצת יותר משנה וחצי, זהבי תפס את הכותרות בנבחרת מסיבות הרבה פחות נעימות, זאת לאחר שזרק את סרט הקפטן במהלך ההפסד הביתי למקדוניה במוקדמות מונדיאל 2018, אחרי שספג קריאות בוז מהאוהדים בסמי עופר. הזמן חלף, זהבי שהושעה מהנבחרת חזר בקמפיין הנוכחי, ללא סרט הקפטן, וקריאות הבוז הוחלפו בעידוד נרגש כלפי האיש שהחזיר את הקהל להתעניין בנבחרת שלו.

זהבי לא צריך את סרט הקפטן כדי להיות המנהיג הבלתי מעורער של הנבחרת בכחול-לבן. התשוקה והרעב האינסופיים ובעיקר הווינריות הבלתי נגמרת, מציבים אותו כאחד הספורטאים הגדולים ביותר שיצאו ממדינתנו הקטנה, ואין ספק כי יעשה רק טוב לנבחרת אם זהבי יהיה שמח ויתרכז רק בדבר שהוא עושה הכי טוב שאפשר – להבקיע שערים.

ערן זהבי חוגג. הטוב ביותר שיש לישראל להציע (רויטרס)ערן זהבי חוגג. הטוב ביותר שיש לישראל להציע (רויטרס)

הקהל הישראלי שרגיל להתאכזב מנבחרתו במשך השנים, לא נזהר להאמין שהפעם יהיה אחרת וזוכר שברוב הפעמים בהן הנבחרת הגיעה לנסיקה – הגיעה ההתרסקות. אולם יחד עם זאת, הצוות האוסטרי הביא עמו דבר שלא היה בעבר. הדבקות למערך והשיטה, ההיצמדות לשחקני הסגל הקבועים והאמונה בהם גם כשהם לא זוכים ליותר מדי דקות במדי קבוצותיהם, מוביל נכון לעכשיו לדברים חיוביים.

לאחר שלושה משחקים במוקדמות יורו 2020, דומה כי נבחרת ישראל בדרך הנכונה, אולם המוקש עוד לפניה. משחק החוץ בפולין, ההתמודדות הקשה ביותר בבית, בוודאי לא תהיה דומה למשחקים הקודמים. מפגש נוסף מול רוברט לבנדובסקי וחבריו בארץ, בתוספת צמד מפגשים מול צפון מקדוניה ומשחק על אדמת אוסטריה, מראים כי הדרך להגשמת החלום עוד ארוכה.

הכתוב הוא טור דעה