אי ידיעת החוק אינה פוטרת מעונש, ואי ידיעת מועד סגירת החלון אינה פוטרת מהעברות. אם מישהו חשב שתומר חמד ווידאר קיארטנסון לא יכולים לעבור לליגה השנייה באנגליה בשל סגירת מועד ההעברות אמש (חמישי), טעות בידיו. חלוץ נבחרת ישראל וברייטון אשר על פי דיווחים מבוקש על ידי רדינג, וחלוץ מכבי תל אביב אשר מבוקש על ידי ווסט ברומיץ’ ומידלסבורו, יוכלו לעבור לקבוצות האלה עד ל-31 באוגוסט.

הכיצד? מסתבר כי בתוך שינויי מועד סגירת חלון ההעברות באנגליה, הוכנס סעיף אשר נועד לשרת את שלוש הליגות המקצועניות במדינה שאינן הפרמייר ליג, ומאפשר להן לבצע עסקאות השאלה עם התחייבות לרכישה בינואר, גם לאחר סגירת מועד ההעברות הכללי שאכן היה אתמול בשעה 19:00 (שעון ישראל). 

וידאר קיארטנסון לפני המשחק בארמניה (האתר הרשמי של מכבי תל אביב)וידאר קיארטנסון לפני המשחק בארמניה (האתר הרשמי של מכבי תל אביב)

הקבוצות אשר רוצות את שחקני ברייטון ומכבי תל אביב, יוכלו לבצע עסקאות עליהם, באמצעות השאלתם לחצי עונה והתחייבות לרכישתם בינואר בהתאם כמובן לסיכום מול המועדונים. כמובן שהשניים עוד יכולים לעבור לליגות אחרות. החלון באיטליה פתוח עד ה-17 באוגוסט, בעוד בגרמניה ובספרד הוא פתוח גם כן עד ה-31 באוגוסט, כך שהכל עוד פתוח, תרתי משמע.