אוהדי הפועל תל אביב כבר ידעו תקופות קשות. מעונת 2012/13, בוולפסון לא יודעים שקט, כשהם סובלים מקריסה כלכלית, פירוק, תבוסות קשות בדרבים ואם זה לא מספיק, ירידת ליגה כואבת במיוחד במחזורים האחרונים של עונת 2016/17. גם אחרי כל אלו, בתוספת תקופות קשות שעברו התל אביביים בעבר, עושה רושם שהשנה אוהדי הקבוצה עדיין מופתעים ממיקום הקבוצה הנוכחי ומקצב צבירת הנקודות של החבורה של קובי רפואה. 

בסיום המשחק נגד הפועל רעננה, ניכרו התסכול והאכזבה בקריאות הבוז, הטענות והקללות של הקהל האדום לשחקנים שלא ניצחו בפעם השמינית ברציפות. למען האמת, אפשר להבין אותם. יחד עם אוהדי מכבי חיפה, הם האוהדים שכנראה הכי סבלו בשנים האחרונות, והם היו שם בכל שנייה. משקיעים ממיטב כספם, נוסעים בכל שבוע לכל מקום שרק יגידו להם, ולא קיבלו דבר בחזרה. אבל, וזה אבל גדול, הם צריכים לזכור שהם ידעו טוב מאוד לאן הם נכנסו מלכתחילה.

רועי זיקרי מאוכזב. ההתקפה לא מספיקה (שחר גרוס)רועי זיקרי מאוכזב. ההתקפה לא מספיקה (שחר גרוס)

אריק איינשטיין ז”ל כבר אמר זאת בשירו – “אמרו לו שהחולצה האדומה היא לא מציאה”, ואותם אוהדים שרים זאת בגאווה. היום, בימים שהמועדון חווה משבר שעלול להחזיר אותם לתקופות שחורות שהוותיקים ביציע זוכרים היטב, האוהדים חשובים מאין כמותם. העידוד שלהם, זה שניתן לשמוע גם כשהם בפיגור 3:0, עשוי להכריע האם הקבוצה תקום או תיפול בהמשך העונה הזו, ואולי גם את העתיד של המועדון בשנים הקרובות.

ואם כבר בהמשך העונה עסקינן, די ברור לכולם שההתקפה הנוכחית לא תספיק. אך בצל העובדה שעד ינואר יש עוד זמן, קובי רפואה חייב להבין שבפגרת הנבחרות, אותה הוא קיבל בטיימינג מצוין, הוא יהיה חייב לשנות גישה. לא עוד צעקות על צעירים, לא עוד לשדר פאניקה ולחץ. כמו שהיה רוצה שהאוהדים יעודדו בכל מצב, כך גם הוא צריך לנהוג.

קובי רפואה. חייב לשנות גישה (שחר גרוס)קובי רפואה. חייב לשנות גישה (שחר גרוס)

רפואה צריך להרים את השחקנים, לא לנזוף בהם. הרי הקבוצה מגיעה למצבים, רצה כמעט יותר מכל הקבוצות בליגה, ואין ספק שהיא רוצה. במצב העניינים הנוכחי, ועם רגל מסיימת – אני סמוך ובטוח שהיא גם תבקיע.

הכתוב הינו טור דעה.