הבלאגן בהפועל תל אביב בשיאו. אחרי שרק לפני קצת יותר מחודש החליטו לפטר את קובי רפואה, האחים איציק ושרון ניסנוב הודיעו על סיום תפקידו של מחליפו, אופיר חיים, אותו הם בחרו בהחלטה אמיצה אך מסוכנת, לאור העובדה שזה אימן אז בהפועל עפולה הקטנה. “מאמן העתיד” – קראו לו הבעלים לאחר מינויו.

פיטוריו של המאמן הצעיר הם תעודת עניות לניסנובים, למועדון ולכדורגל הישראלי כולו. הם תוצאה של ניהול כושל, לחץ ובעיקר חוסר ביטחון, דבר שמכירים היטב בשנים האחרונות בצד האדום של ת”א.

אופיר חיים. פיטוריו הם תעודת עניות לכדורגל הישראלי (איציק בלניצקי)אופיר חיים. פיטוריו הם תעודת עניות לכדורגל הישראלי (איציק בלניצקי)

אל תטעו. הקומדיה של טעויות שאנו רואים מצמד הבעלים היא פשוט עונה נוספת לסדרה על ההיסטוריה הניהולית הכושלת של האדומים בעשור האחרון. הם טעו לא פחות מחיים רמון ואמיר כבירי. הפעם זה אולי פחות נוגע למישור הכלכלי אלא יותר למקצועי, אך בדיוק כמו הקודמים להם, האחים ניסנוב, עם רפואה או בלעדיו, מובילים את הפועל תל אביב לקריסה ממנה יהיה מאוד קשה להתרומם, בדרך לירידת ליגה נוספת. 

“לא נקבל החלטות תחת לחץ”, אמרו במועדון אחרי פיטוריו של רפואה לפני חמישה שבועות. והנה, ההחלטה לפטר את חיים והחזרתו של הראשון היא תוצאה של פאניקה מוחלטת הנובעת מההבנה כי טעו מלכתחילה עם השינוי בעמדת המאמן. כעת, יצטרכו בחודורוב (במיוחד קובי רפואה, שידוע במזגו החם כשהקבוצה לא מתפקדת) לקחת נשימה עמוקה ולהבין שהמועדון חייב בראש ובראשונה להתייצב ברמה המנטלית, אם הם רוצים שהשחקנים יתרכזו בכדורגל ולא בכל המתרחש מחוץ למגרש.

שחקני הפועל תל אביב בפוזה מוכרת (אחמד מוררה)שחקני הפועל תל אביב בפוזה מוכרת (אחמד מוררה)

הכתוב הינו טור דעה