1. הבה נודה על האמת כבר בתחילה, יש להיות מרוצים מהתיקו שהושג במשחק הקצבי והמחפיר של שתי הקבוצות במגרש המרגש כל כך של אשדוד. כי מלבד השער הברצלונאי והלא אופייני, לא עשינו דבר מלבד לאבד כדורים, למסור כשצריך לבעוט, ולבעוט כשצריכים למסור. ואם במשחקים קודמים של רפואה יכולנו להתלונן על העדרו של חלוץ אמיתי או על חוסר מזל, אז הפעם נחסך מאיתנו גם התירוץ הזה, שבו יכולים אולי להשתמש האשדודים ואלי לוי הרהוט והאלגנטי בלבושו, שצדק כשאמר בסיום שאשדוד הייתה טובה יותר.

העובדה שאשדוד הייתה פחות חלשה, צריכה להדליק מחדש את הנורה האדומה שכבתה לה קצת אחרי התיקו שהשגנו לפני שבוע בדיוק, נגד סגנית האלופה היוצאת. ואף אם מועדון הכדורגל של הפועל תל אביב בכיר מזה של אשדוד ורעננה וסכנין, לגמרי לא בטוח שקבוצת הכדורגל של הפועל, זו שכוללת לא מעט שחקני ליגה לאומית, חזקה מהמתחרות שלה בתחתית. לידיעת האחים ניסנוב, החלון של ינואר נגמר עוד מעט, הגיע הזמן להפוך בלטה.

קובי רפואה (נעם מורנו)קובי רפואה (נעם מורנו)

2. הקוראים הנאמנים של הטור יודעים בוודאי שאני מחבב את אדי גוטליב, ולא אוהב את מה שחלק מהאוהדים עושים לו, אבל מותר להרים שוב גבה איך לעזאזל בורח לו שחקן בקרן במשחק על שש נקודות בתחתית. ואני לא שותף חס וחלילה לקונספירציות של שונאיו, מה שצריך אולי להדאיג את הקבוצה הבאה שתזכה לשירותיו.

3. והרשו לי ללמד סנגוריה על השחקן החביב והמוכשר גדי קינדה. אז נכון שלירוק זה מנהג בלתי ספורטיבי, אבל מכאן ועד לעליהום שבוצע עליו בשידור ארוכה הדרך. הרי רק בתרבות הרחוב יריקה היא אקט בזוי עד אימה שמותר לדקור בגינו. אז ירק חברים, אפילו לא פגע, וגם קיבל אדום אחרי שבוצעה עליו עבירה גסה. לתשומת לב ידידי, התובע ניר רשף, אחד שלא מאמץ את תרבות הרחוב.

שחקני אשדוד מפרידים בין קינדה לספורי (נעם מורנו)שחקני אשדוד מפרידים בין קינדה לספורי (נעם מורנו)

4. ולמרות שמאות מיליוני השקלים ששופך המילארדר הקנדי על קבוצתו, עד לסתיו יעברו כמעט שלוש שנים שבהן לא ניצחה סגנית האלופה היוצאת את הפועל שלנו במשחק ליגה. ואם תוסיפו לזה את הדרבי בכדורסל שידענו בעונג, תבינו שבסך הכל אנחנו עוברים תקופה נחמדה שידענו גרועות ממנה. ים מדר, אנחנו אוהבים אותך.

5. והלוואי שחצי מהעליהום התקשורתי והמלוקק על הפועל שסירבה, וסיבותיה המוצדקות עמה, לערוך את טקס יום השואה דווקא לפני הדרבי, היה מופנה בזמנו כלפי מכבי ששיחקה פעמיים ביום הזיכרון. הו, המוסר הכפול הנפלא כל כך, המתיר קיום משחקים ביום הזיכרון, וזועף על אי קיום טקס שואה בט"ו בשבט. חג שמר חברים.