אמנם אוהדי הכדורגל בישראל למודי אכזבות ופוחדים לפתח ציפיות בכל הקשור לנבחרת הלאומית, אך נדמה שההגרלה בדבלין הביאה לנו הזדמנות גדולה לחלום על ההעפלה לטורניר גדול.

אז נכון, נבחרת פולין חזקה מאוד ויש לה מקום של קבע בטורנירים הגדולים ועם שמות כמו רוברט לבנדובסקי וארקדיוש מיליק בחוד, קשה לומר שמדובר בנבחרת קלה. אך בהתחשב בעובדה שיכלנו לקבל נבחרות כמו פורטוגל, ספרד, צרפת, אנגליה ועוד, אנו יכולים להיות מרוצים.

שחקני נבחרת ישראל (רדאד ג'בארה)שחקני נבחרת ישראל (רדאד ג'בארה)

בהתחשב בכך שהפולנים הפייבוריטים בבית, המקום השני הוא הריאלי ביותר. נבחרת אוסטריה, אותה מכירים מקרוב המנהל המקצועי וילי רוטנשטיינר והמאמן אנדי הרצוג, היא כזו שהנבחרת הישראלית יכולה להתמודד איתה, במיוחד במשחק הבית. שאר הנבחרות – סלובניה, מקדוניה ולטביה נחשבות בדרג נמוך יותר וכאלה שהשחקנים בכחול-לבן אמורים לגבור עליהם.

אנדי הרצוג (רויטרס)אנדי הרצוג (רויטרס)

לא מעט הגרלות בעבר סיפקו לנו כמה רגעים שבהם אפשר לחלום על עלייה, אך בכולם זה נגמר מהר מהצפוי ועם הבנה שכנראה המקום שלנו לא שם עם הגדולות של היבשת. אך דווקא הפעם, לאחר קמפיין טוב בליגת האומות, צוות חדש שמתחיל להנחיל את השיטה והדרך בה הוא מאמין, גם אנו האוהדים צריכים לעשות שינוי ולעמוד לצד הנבחרת עם אמונה שלמה שאפשר לעשות זאת.

ליגת האומות לימדה אותנו שאין חיים קלים לנבחרת שלנו וגם כשהכל נראה בדרך הנכונה, תמיד יש אכזבה בסוף המנהרה. לכן, החבורה של אנדי הרצוג צריכה להוכיח שהיא התבגרה ושינתה את פניה וכי יש לה את האופי הנדרש על מנת לעשות את מה שנבחרות צנועות יותר מישראל עשו בעבר. הפעם, בהתחשב בבית הנוח יחסית, שום תירוץ לא יתקבל.

הכתוב הינו טור דעה