הנבחרת הישראלית ידעה לא מעט אכזבות ורגעי שפל בהיסטוריה שלה, ובעיקר בשנים האחרונות, במה שגרם לקהל הישראלי לאבד אמונה ותקווה בחבורה בכחול-לבן, בה יעדיף לצפות בחצי עין ושקית גרעינים בסלון מאשר להגיע למשחק ולחזור עם הראש למטה. אך יש את הרגעים האלו שהכל מתחבר, שהקהל הישראלי מתמלא בגאווה לנוכח התצוגה של נבחרתו ונוצר רגע בלתי נשכח, בדיוק כמו שקרה הערב (ראשון) ב-2:4 היוקרתי על נבחרת אוסטריה, באחת התצוגות הנפלאות ביותר של נבחרת ישראל בשנים האחרונות.

נחזור מעט אחורה, ביום חמישי האחרון סיימה החבורה של אנדי הרצוג ב-1:1 ביתי בסמי עופר מול נבחרת סלובניה, במשחק שפתח את מוקדמות יורו 2020. בעקבות המשחק הדל במצבים מסוכנים, לא מעט ביקורות וחיצים הופנו לעבר המאמן האוסטרי, בעיקר על השיטה בה הוא משחק והשחקנים אותם מציב על המגרש ואלו אשר משאיר על הספסל במשך 90 דקות.

אנדי הרצוג (רדאד ג'בארה)אנדי הרצוג (רדאד ג'בארה)

למעשה, הצוות האוסטרי הגיע למשחק מול נבחרת מולדתם כשעל גבם ריחפה הידיעה שתצוגה חלשה נוספת ואיבוד נקודות, ירחיק את הנבחרת הישראלית מחלום ההעפלה ליורו ויחזיר את הקהל הישראלי למציאות אותה הוא מכיר היטב. זה התחיל רע, כשהאוסטרים עלו ליתרון כבר אחרי שמונה דקות, אך אז הגיע ערן זהבי, כן, ההוא ש”משחק בליגה חלשה” ו”לא מביא את היכולת הטובה לנבחרת”, והשתיק. כמו שרק ערן זהבי יודע לעשות.

צמד עוד לפני ההפסקה, שער שלישי פשוט מרהיב ביופיו בחצי השני וחצי בישול למונס דאבור ברביעי, לא הותירו מקום לספק אפילו עבור האוהדים בסמי עופר שזוכרים את זריקת סרט הקפטן בעבר – ערן זהבי הוא האיש של נבחרת ישראל, עם סרט או בלי סרט, הוא המנהיג האמיתי.

ערן זהבי בטירוף (איציק בלניצקי)ערן זהבי בטירוף (איציק בלניצקי)

מספיק לצפות בחגיגות של זהבי כדי להבין עד כמה חשוב היה לו להוכיח ולתת לקהל הישראלי את הדבר שהוא יודע לעשות בצורה הטובה ביותר – לכבוש, לככב, לנצח. זה היה משחק פשוט מושלם של מספר 7, שהיה בכל מקום בחלק הקדמי, כבש פעמיים עם הראש כשהסתנן לרחבה כמו שרק הוא יודע, וכמובן הדובדבן שעל הקצפת עם בעיטה אדירה ברגל שמאל שהרעידה את הרשת, את האצטדיון ואת הלב הישראלי.

האם נבחרת ישראל תגשים את החלום ותגיע לטורניר גדול כמו היורו הקרוב? ימים יגידו. אך דבר אחד הוא ודאי – לקהל הישראלי, גם אם לא יודה בזה לרוב, יש תשוקה עזה לנבחרת שלו ורצון אמיתי לראות אותה מצליחה. החבורה של הרצוג סיפקה לנו ערב קסום ובלתי נשכח שישאר בזיכרון של הציבור הישראלי. עוד לא אבדה תקוותנו, והתקווה הזו חזקה מתמיד כרגע.

הכתוב הוא טור דעה