נבחרת העתודה של ישראל בכדורסל, בהדרכתו של אריאל בית הלחמי, ערכה אחר הצהריים (שני) אימון לפני יציאתה לאליפות אירופה שתתחיל ביום שבת בגרמניה. הנבחרת שסיימה בשנה שעברה את הטורניר במקום השני המכובד, תמריא ביום חמישי לקמינץ גרמניה שם תפגוש בבית אחד את המארחת, את רומניה ואת אלופת אירופה יוון שהייתה זו שניצחה את הנבחרת בגמר האחרון.

כל נבחרת תעפיל לשמינית הגמר, שייערך בשיטת הצלבה, כאשר המנצחות יעפילו לרבע הגמר כשהמפסידות יירדו למשחקי דירוג. שלוש האחרונות יירדו לדרג ב'. הנבחרת של בית הלחמי מובטחת להישאר בדרג א׳ ללא קשר לתוצאה בעקבות אירוח האליפות בשנה הבאה בארץ. מי שלא התאמן הוא דני אבדיה שיתאמן בערב עם נבחרת הנוער. השחקן בן ה-17 ישחק הקיץ עם העתודה וחמישה ימים לאחר סיום האליפות ינסה לעזור לנבחרת הנוער לעלות לדרג א׳.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
בית הלחמי: נרגשים, עשינו הכנה טובה

מאמן הנבחרת אריאל בית הלחמי אמר לקראת האליפות: ״ברמה האישית, אני מאוד נרגש כמו גם השחקנים, עברנו הכנה ארוכה. לא הייתי מציע להשוות לשנים שעברו ולשנה שעברה כי כל שנה היא לגופה, הרבה תלוי בהגרלה ובמצב הגופני שלנו כשכרגע יש לנו כמה שחקנים פצועים. בסך הכל יש פה הרבה מאוד כישרון, הנבחרת מאוד מחוברת והציפיות בהתאם. מהשחקנים המרכזיים של שנה שעברה נשאר יובל זוסמן, אבל השחקנים האחרים שהיו יותר בשוליים היום הם שחקנים יותר טובים וגם מרכזיים כמובן. אני מאוד אוהב את השחקנים שלנו, את הדרך שעשינו בהכנה ומקווה בשביל כולם שנמשיך באותה הדרך באליפות”.

אריאל בית הלחמי (נעם מורנו)

המטרות של הנבחרת: ״קודם כל לשחק טוב ולנצח כמה שיותר, זה ברור שיש את המוקש הזה של משחק אחד שקובע את כל האליפות הזאת ואליו צריך לכוון, אבל אלו דברים שלא תלויים רק בנו ולכן אני לא מסתכל על זה. אנחנו צריכים לבוא לכל משחק ולשחק כמו ששיחקנו בהכנה ואם נשחק באותה הדרך, אז ההגרלה פחות קריטית. צריך להסתכל על השחקנים עצמם שאני בטוח שיהיו שחקנים בכדורסל הישראלי ולנבחרת הבוגרת שזאת המטרה של הנבחרות הצעירות”.

הנבחרת שנשארת בכל מצב בדרג א׳: ״לא דיברתי על זה מילה עם השחקנים, בחשיבה שלנו לקראת השנה הבאה ולסגל שיש יש פה שישה שחקנים שהם צעירים בשנה ואנחנו בהחלט רוצים לבנות אותם לשנה הבאה, אבל קודם כל מסתכלים על האליפות הזאת”. 

אריאל בית הלחמי ושרון אברהמי משוחחים עם השחקנים (נעם מורנו)

על דני אבדיה שמתאמן גם הנוער: ״דני עבר הכנה לא משהו כשנפצע כבר אחרי 40 שניות במשחק ההכנה הראשון בליטא, הוא שיחק רק במשחק האימון שהיה לנו בשבת, אבל יש לו כישרון על ואני בטוח שהשילוב שלו יהיה טוב. נצטרך לחשוב גם על נבחרת הנוער שהמשימה שלה חשובה מאוד ואנחנו צריכים לתמרן ועשינו את זה לא רע”.

יובל זוסמן אחד מבין ארבעת השרידים מהנבחרת של השנה שעברה, נשאל אם צריך לקחת את תפקיד ההנהגה של הנבחרת: ״אנחנו קבוצה ולא משחקים אחד על חמש, יש לנו קבוצה לוחמת שרצה ומרביצה, אז אני לא חושב שיש מישהו שצריך לבלוט מעל כולם ואני עושה את מה שהמאמן מבקש ממני. צריך לחשוב כמה שיותר רחוק, לשרוד? לא חושב שזאת מטרה של כל קבוצה. אנחנו רוצים להגיע כמה שיותר גבוה, נבוא להילחם כל משחק, קשה לי להגיד מטרות מסוימות כי לא חשבתי על מקומות מסוימים, אך ננסה לעשות כבוד כמו בשנה שעברה”.

יובל זוסמן (נעם מורנו)

השוואה לאווירה והכימיה משנה שעברה: ״בקטע הזה אני חושב שאנחנו בדיוק כמו שנה שעברה, כולם חברים אחד של השני כבר מגיל הקדטים, מחוברים, אוהבים להיות אחד עם השני וגם משלימים אחד את השני. עושים את הקבוצה יותר טובה”.