מכבי תל אביב הגיעה למשחק נגד דרושפאקה כשלכולם ברור שהקבוצה הטורקית היא החלשה ביורוליג. ספרופולוס הזהיר בצדק לא להיכנס לשאננות, זה תפקידו של מאמן, אבל אם בסיבוב הראשון הטורקים הובילו על מכבי לאורך שלושה רבעים, הרי שהפעם הצהובים הפגינו די בקלות את העדיפות הגדולה שלהם כבר בחצי הראשון, שהיה בשליטתם המוחלטת ולמעשה הכריע את המשחק עם 23:38 בירידה להפסקה.

דרושפאקה של הסיבוב השני מעלה תהיות על התאמתה מראש ליורוליג. למרות זכייתה ביורוקאפ, זו לא הקבוצה של השנה שעברה ואין לה את היכולת להתאים ליורוליג. אבל זה דיון אחר.

מכבי נמצאת עדיין במספר תהליכים. הנקודה הראשונה היא הניסיון של ספרופולוס לשתף הרבה שחקנים, וכך יוצא לפעמים שעד סוף הרבע הראשון משותפים עשרה שחקנים ולפעמים הרכב מסוים שרץ טוב לא ממשיך ומשהו נעצר.

יאניס ספרופולוס (איציק בלניצקי)יאניס ספרופולוס (איציק בלניצקי)

מכבי ניצחה חלק מהמשחקים שלה על ידי קליעה טובה משלוש, בעיקר בהיכל, אבל בשבועות האחרונים ראינו לפעמים קצת יותר מדי זריקות לשלוש, לפעמים פרועות, והיום לפחות בחצי הראשון גם אחוזי הקליעה היו מתחת לממוצע הסביר - 2 מ-15, רק 13%, וזה לא משהו שאפשר להגיע איתו למשחקים חשובים ומכריעים.

ישנה שאלת פארגו, שחיכו לו זמן רב, ולמרות האשליה שעם חזרתו מפציעה והיעדרות ארוכה כל הבעיות ייפתרו, הרי שבינתיים פארגו מפגין כושר לא מספק, לא עושה עבודה טובה כרכז, מאלץ זריקות ונראה לא מרוצה מעצמו. אגב, זה סביר, כי הוא צריך להיכנס לכושר משחק ולתיאום עם חבריו, והרי מכבי רוצים לראות הרכב של ווילבקין ופארגו ביחד. אבל היום בחצי הראשון לא ראינו ציוות כזה, ויכול להיות שספרופולוס, נכון לרגע זה, לא מאמין בשילוב שלהם.

ג'רמי פארגו עם הכדור. בינתיים מאכזב (איציק בלניצקי)ג'רמי פארגו עם הכדור. בינתיים מאכזב (איציק בלניצקי)

מה עוד? מייקל רול מראה חזרה לכושר טוב והוא מבצע פעולות טובות בפרקי זמן קצרים, אבל לא משולב מספיק עם ההרכב הבכיר, אותו תצטרך מכבי בכושר טוב ובתיאום טוב במשחקים הקובעים. טאריק בלאק מראה כושר טוב גם הוא במשחקים האחרונים, אבל עדיין לא ראינו מצב שכשהוא טוב גם אובראיינט מראה יכולת טובה, וחסרה למכבי היכולת הטובה של שניהם ביחד, שיכולה להיות קטלנית. כמו כן, חסרים למכבי סלים קלים ממתפרצות, והרי אי-אפשר לבנות את כל התקווה על סלים ממשחק עומד או מריבאונד ההתקפה המצוין של מכבי. זה נושא שאני מאמין שספרופולוס ער לו ויעבוד עליו.

למכבי מחכים שני משחקי ליגה תוך 48 שעות, במוצ"ש נגד נס ציונה וביום שני בראשל"צ, וספרופולוס, שיודע שרק לפני שבועות בודדים העייפות הייתה גורם מרכזי לתבוסה בוויטוריה, בוודאי לוקח את זה בחשבון הפעם ויחלק את הזמן בכל שלושת המשחקים כדי להגיע רענן מספיק למשחק החשוב במינכן.

טאריק בלאק עם הכדור. אותו ואת אובראיינו לא ראינו ביכולת טובה ביחד (איציק בלניצקי)טאריק בלאק עם הכדור. אותו ואת אובראיינו לא ראינו ביכולת טובה ביחד (איציק בלניצקי)

בינתיים, הקבוצות הנאבקות עם מכבי על מקומות 6-8 לא מוותרות על החלום, בדיוק כמו מכבי. מילאנו ניצחה הערב את חימקי במוסקבה, הרחיקה את חימקי מהמאבק, אבל ביססה את עצמה במקום טוב למעלה. גם פנאתינייקוס במאבק עם משחק בשבוע הבא נגד דרושפאקה באיסטנבול, ובלאט ואולימפיאקוס, שנמצאים במשבר גדול ומוצאים את עצמם גם כן במאבק על עלייה לפלייאוף, ייאבקו נגד צסק”א. הרבה דברים יתרכזו למאבק ביום חמישי הבא במינכן, וזה הופך להיות משחק מפתח, אולי החשוב ביותר.

נשארה שאלת דני אבדיה. מאמן מכבי הצהיר ששחרורו של ריי ייתן לו אפשרות לשתפו, אבל ציין גם כי דני כמעט לא התאמן עם הקבוצה בגלל השתתפותו במחנות ה-NBA והנבחרת. היום החל לחץ מהקהל לשתפו, ויאניס נשבר והחליט ללכת עם הקהל, אבל במשחק כזה עם יכולת כזו של היריבה אפשר לתת לו את ארבע הדקות שלו.