מכבי תל אביב הגיעה למשחק הבית שלה ביורוליג נגד חימקי מוסקבה, שסומן מראש כחובה לנצח. חימקי של השנה, למרות ההשקעה הכספית הגדולה בה, לא התחילה את העונה בצורה טובה, אבל בשבועות האחרונים כשכוכבה אלכסיי שבד ואחריו אנתוני גיל נפצעו, הרי היה ברור שהיא נחלשה.

יאניס ספרופולוס הבין שהוא צריך להתמודד עם בטחון יתר או אולי עם ההרגשה שהניצחון מובטח וכך אכן קרה. מצד אחד, מכבי ת”א התחילה קצת באיטיות וקצת בחוסר תיאום, אבל המאמן היווני הרחיב את הרוטציה שלו וכבר במחצית הראשונה שותפו 11 שחקנים שהרגישו ‘את המגרש’ גם אם לזמן קצר.

יאניס ספרופולוס (איציק בלניצקי)יאניס ספרופולוס (איציק בלניצקי)

חימקי ניסתה ליצר משחק איטי עם הנעת כדור שתנצל את מלוא 24 השניות, אבל קלעה באחוזים מחרידים מהשלוש, רק 1 מ-13 בחצי הראשון ולבסוף 6 מ-24 לעומת 13/26 של מכבי. לאט לאט החבורה בצהוב העלתה את הקצב וסיימה את החצי ביתרון קטן של 4 נקודות הפרש. לרבע השלישי עלתה מכבי אחרת – יותר מהירה, עם יותר אנרגיה.

מייקל רול שסיים טוב את החצי הראשון, עלה בחמישיה במקום אנג’לו קלויארו וההרכב הזה רץ להפרש של עשר נקודות ואז מכבי עברה לחמישייה עם יובל זוסמן, דיאנדרה קיין וקנדריק ריי, שמצד אחד שמרו ולחצו נהדר, הרימו את כל רמת ההגנה של הקבוצה וזה חומר למחשבה למאמן מתי ואיך לשחק עם ההרכב הזה כשיצטרך. מכבי ת”א גם הלכה למספר התקפות מתפרצות וריי, במשחקו הטוב ביותר במדי מכבי ת”א, סיפק שלוש שלשות ברבע הזה שהרימו את הקצב ואת ההיכל וסיים כשחקן המצטיין עם 17 נקודות עם אחוזי קליעה כמעט מושלמים.

קנדריק ריי חוגג (איציק בלניצקי)קנדריק ריי חוגג (איציק בלניצקי)

גם אלכס טיוס היה באחד הערבים הטובים שלו, כשהוא עירני, מנתר ומתעופף בהגנה ובהתקפה וכך מכבי ת”א הכריעה את המשחק ברבע השלישי עם 11:26. הרבע הרביעי היה כבר עם מבט ליום שישי והייתה חלוקת דקות כדי לאפשר לשחקנים להיות טריים ככל האפשר למשחק החשוב נגד ז’לגיריס קובנה. טאריק בלאק היה היום יותר עירני, אבל שוב ביצע מספר עבירות לא ראויות, שהוא צריך להתחיל להגמל מהן.

במחצית השנייה, שהייתה הטובה ביותר של מכבי השנה, ראינו שיפור גדול בהגנה, הרבה אנרגיה ושליטה בקצב המשחק, מתי לרוץ ומתי ללכת להתקפה מסודרת. אם כי צריך לזכור מי ובאיזה מצב הגיעה האורחת. לקראת יום שישי, מכבי ת”א צריכה לשמור על דריכות ועירנות במשך משחק שלם. 

אנג'לו קלויארו ומייקל רול חוגגים (איציק בלניצקי)אנג'לו קלויארו ומייקל רול חוגגים (איציק בלניצקי)

נכון, ז’לגיריס חלשה יותר מהשנה שעברה, אבל היא עדיין קבוצה מאומנת ולוחמת. היא הפסידה שלושה משחקים בהפרש קטן והיא לא מוותרת על המשחק נגדה. צריך לומר, זה לא נגמר עד שזה לא נגמר.חשוב מאוד לדעת באיזה סגל היא תבוא ומכבי ת”א צריכה כבר לשבור קבוצה מהדרג הזה בניצחון חוץ.