אם לשפוט את הסיכויים של מכבי תל אביב לזכות באליפות על פי שני המשחקים הראשונים של הסדרה שלה ברבע גמר פלייאוף ליגת ווינר סל מול עירוני נס ציונה, יהיה זה יומרני לומר שהיא הפייבוריטית. מדובר בקבוצה הכי לא יציבה שיש, מצד אחד ניצחון ענק ב-32 נקודות במשחק הראשון עם 62:94 ובמשחק לאחר מכן הפסד בחוץ 95:94.

איך קורה שקבוצה מביסה ללא רחמים במשחק אחד קבוצה מסוימת ואז ממש מול אותו הסגל, שחטף מהלומה קשה ביותר, מצליחה להפסיד יומיים אחרי. המוליכה של העונה הסדירה, קיבלה את היריבה הכי נוחה שיש – המדורגת שמונה ששני מחזורים לסיום העונה עוד נאבקה נגד הירידה, אבל גם זה לא מספיק לצהובים שפשוט לא טובים באופן מובהק מאף קבוצה.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
נס ציונה מנצחת את מכבי ת"א במשחק מותח

החבורה של נבן ספאחיה לא הזכירה בשום דבר את הקבוצה שנתנה הצגה במשחק הראשון בהיכל מנורה מבטחים ונראתה כמו הצל של עצמה, בטח ובטח מבחינה הגנתית במשחק השני של הסדרה בלב המושבה. מי יודע בכלל כמה ההפרש בין התקציבים גדול וכמה רחוקות הקבוצות האחת מהשנייה מבחינת תארים. מכבי ת”א כבר פשוט לא מה שהייתה פעם. עד לפני עשור קבוצות גדולות פחדו להביט בעיניים של מכבי והיום כל קבוצה שלא תגיע מסתכלת לה בלבן של העיניים ועוד מרשה לעצמה לצחוק.

הפלייאוף הזה לא יהיה קל בכלל לספאחיה ושחקניו גם אם יצליחו להגיע לפיינל פור. שם תחכה או מכבי אשדוד/באר טוביה או הפועל תל אביב היריבה העירונית השנואה. בשני המקרים, אין עדיפות בכלל לקבוצה הצהובה-כחולה שכבר טעמה הפסדים מול הקבוצות הללו בעונה הסדירה.

שחקני הפועל ירושלים (שחר גרוס)

הדבר אמור גם לגבי הפועל ירושלים, כן? למי ששכח היא נוצחה בביתה, לא פחות ולא יותר, על ידי הפועל גלבוע/גליל חסרת היומרות והפוזה. הקבוצה הנפלאה מהגליל לא התקשתה כלל בפיס ארנה וניצחה בקלות מפתיעה ומרגיזה משהו את החבורה של עודד קטש שנראתה רע, רע מאוד אפילו. אלופה מפתיעה העונה? יש סיכוי לא מבוטל שכמו ב-2015 נראה סינדרלה.

הכתוב הינו טור דעה.