גמר גביע המדינה הוא יום חג לכדורסל הישראלי, מאותו הרגע שמכבי ראשון לציון ניצחה את מכבי תל אביב היה מגיע לה להגיע לגמר, במה שהפך את הפועל ירושלים לפייבוריטית, אך זה לצד הביתיות גם הפעילו לחץ על הקבוצה מהבירה.

גיא גודס ועודד קטש מכירים היטב אחד את השני ולכן האפשרויות להפתעות ושפנים הן מצומצמות. כמו כן, מאמן האדומים סיגל לקבוצה את העלייה מהספסל של שני הסקוררים הגדולים – ג'יימס פלדין וג'ייקובן בראון בגלל כל מיני סיבות ובראשן החוק הרוסי, כשעומדים לרשותו שלושה גארדים ישראלים, תמיר בלאט, יוגב אוחיון ובר טימור ורק שני שחקני פנים, ליאור אליהו ואלכס צוברביץ'.

שחקני הפועל ירושלים עם גביע המדינה (אורן בן חקון)שחקני הפועל ירושלים עם גביע המדינה (אורן בן חקון)

בלאט שיש לו עד עכשיו עונה מצוינת חזר מפציעה והפגין כושר מתחת לרמתו הרגילה כשאולי המעמד דווקא פגע בו. מאידך, האורחת מראשון לציון שיחקה עם החמישייה הרגילה שלה ועם הרוטציות הקבועות כשכוכב חצי הגמר, דיימון סימפסון, נכנס לבעיית עבירות מהירה כשגם אחוזי הקליעה לא היו בשיאם ואחרי צמצום ההפרש והתקרבות לקראת המחצית המארחת באדום פתחה מבערים ברבע השלישי ושם הכריעה את המשחק.

לפני המשחק ירושלים הייתה המועמדת, אבל ראשון הצלחה להקשות עליה רק במחצית הראשונה. לחבורה מהבירה יש קבוצה מחוברת שהתגבשה גם במשחקיה בליגת האלופות וזה נתן לה את החיבור מול קבוצה שלא משחקת באירופה.

שחקני הפועל ירושלים עם גביע המדינה (אורן בן חקון)שחקני הפועל ירושלים עם גביע המדינה (אורן בן חקון)

בסופו של יום, ראינו ערב מהנה של כדורסל בלי אלימות, בלי קללות, וגם את זה צריך לציין בימים אלה. כמו כן, ברור שירושלים נהנתה גם מיתרון הביתיות אבל זה חלק מחוקי הגביע ובכל זאת יש לה גם יתרון באיכות. ברכות למנצחת ולעודד קטש, שמגיעים שבחים גם ליריבה בכתום. עוד ראוי לציין את ליאור אליהו, אחרי כל העונה הלא פשוטה שעבר עד כה בירושלים, יש לו חלק גדול בזכייה הערב של קבוצתו בגביע.