מכבי תל אביב השיבה את הסדר העירוני על כנו, לאחר ניצחון 74:98 מוחץ וחד משמעי על היריבה המושבעת באדום בחצי גמר הפיינל פור. עכשיו, המטרה של נבן ספאחיה ושחקניו היא להחזיר לעצמם את השליטה גם מבחינה ארצית, אחרי שלוש שנים בהן המועדון הצהוב לא זכה להכניס צלחת לארון, שלוש שנים יותר מדי אם תשאלו את שמעון מזרחי דייויד פדרמן ושות’. 

הפועל ידעה שרק התעלות הגנתית תשאיר לה סיכוי להשיג את הכרטיס לגמר, אבל דווקא החבורה בצהוב העלתה את רמת האינטנסיביות בהגנה אחרי מחצית ראשונה שקולה. הצהובים למעשה, קטפו את הניצחון בעזרת הנשק שהיה אמור להישלף על ידי היריבה, שלא הצליחה לייצר התעלות נוספת אחרי ה-1:3 על מכבי אשדוד/באר טוביה בסדרת רבע הגמר.

שחקני הפועל ת"א מבולבלים (איציק בלניצקי)

בדיוק כמו שתיאר ספאחיה, ברגע שהקבוצה שלו הפגינה עליונות הגנתית הסיפור היה גמור. הצהובים קלעו ב-67 אחוזים ל-2 לעומת 43 אחוזים של האדומים וגם להטו מחוץ לקשת עם 12 מ-25, מול 7 מ-21 לשלוש בלבד לשחקנים של דני פרנקו. התוצאה ברורה – נוק אאוט צהוב ומהדהד.

טוני גפני וג’רל מקניל שהיו משמעותיים מאוד בדרך של האדומים לחצי הגמר לא עלו על הפרקט במנורה ובמצב הזה גם תפוקה טובה של הסגל בכחול-לבן לא הייתה באמת יכולה להושיע את פרנקו. בצד השני, מלבד אלכס טיוס שתמיד דואג להגיע במעמדים המכריעים, ג’רמי פארגו שעדיין סוחב את ההדחה הכואבת מהסדרה מול הפועל אילת ב-2014/15, החזיר חצי מהחוב עם 18 נקודות והוכיח שוב שההחלטה לדחוק את פייר ג’קסון החוצה לטובתו הייתה הנכונה ביותר עבור ספאחיה.

אלכס טיוס, תמיד מגיע לרגעים המכריעים (רדאד ג'בארה)

כעת, מכבי תתפנה לראות מי תהיה היריבה שלה בקרב על התואר – האלופה הפועל ירושלים או מחזיקת הגביע מחולון. אם תהיה זאת החבורה של דן שמיר, אני אישית מקווה שהמאמן והנהלת הקבוצה יתעשתו ולא ילבישו את גלן רייס ג’וניור. אליפות היא בטח לא חזות הכל ואת ההתנהלות הביזיונית שהובילה להשבתו של הפורוורד הסורר, גם הצלחת המהודרת של מנהלת הליגה לא תוכל להסתיר. 

גלן רייס ג'וניור, יש דברים יותר חשובים מתארים (שחר גרוס)

הכתוב הינו טור דעה