הדרבי השני בסדרה, כמו בכל סדרה, כמו שלמדנו – כל משחק בפני עצמו, אך המאמן מנסה ללמוד ממשחק למשחק ולהגיב. הדריכות שבה הגיעה מכבי תל אביב למשחק הראשון לא דמתה למה שקרה הפעם, על אף שמכבי ת”א החלה בהובלה של 2:10.

דני פרנקו החליט לטפל בבעיית ריצ’ארד האוול על ידי אי הצבתו בחמישיה, ואז תומר גינת לקח את ההובלה בנקודות. יאניס ספרופולוס הוציא את טאריק בלאק מהמגרש כי הכין אותו לזמן כניסת האוול למגרש, וכך ג’ק כהן נתן משחק מצוין עם 17 נקודות בעשרים דקות, וחזרתו למגרש לקראת הסוף אחרי זמן רב, נתנה למכבי את התנופה לניצחון.

ג'מאל שולר מול דיאנדרה קיין (חגי מיכאלי)ג'מאל שולר מול דיאנדרה קיין (חגי מיכאלי)

הפועל ת”א החזיקה מעמד, ואפילו הובילה בהפרשים קטנים למרות שלא קיבלה שום תרומה מכל הזרים שלה. עיקר אכזבתי הייתה מג’רל מקניל, מי שנחשב למנהיג של הקבוצה. שלא לדבר על התרומה הדלה של גרלון גרין ושל ג’מאל שולר. מנגד, היחידים שתפקדו בשורות האדומים היו הישראלים, תומר גינת וים מדר.

בצורה מפתיעה, סטו דגלאס במשחקו הטוב ביותר העלה את השאלה איפה הוא היה עד היום, וגם האוול היה טוב יותר מהמשחק הקודם, אם כי בשש הדקות האחרונות מכבי פתחה מבערים ולא הותירה כל סיכוי להפועל.

טאריק בלאק חוגג (איציק בלניצקי)טאריק בלאק חוגג (איציק בלניצקי)

סקוטי ווילביקן תרם את תרומתו הרגילה בנקודות, גם כאשר הוא מכדרר יותר מדי. העזרות בהגנה עליו הביאו לעיתים להנעת כדור טובה ושם יובל זוסמן נתן אחוזי קליעה מצוינים מהשלוש והפגין אולי את משחקו הטוב ביותר במכבי. תחת לחץ נכון, למכבי יש יתרון מקצועי איכותי על הפועל אבל כאשר כל ארבעת הזרים של האדומים הפגינו תרומה חלשה כל כך, אין להפועל מה לחפש בדרבי.

מאמן מכבי, ספרופולוס, החליט הפעם לאחר כל הלחשושים לרשום את ג’רמי פארגו במקומו של אנג’לו קלויארו, ולמרות שקלויארו היה השפן בחמישיה הראשונה במשחק הקודם, הפעם לא נכלל ברשימת ה-12 וכך נרשם פארגו, שקיבל רק שלוש דקות ושלושים שניות. זוהי לא הפגנת אמון וכך מכבי תצטרך להתמודד עם הבעיה הזו עד סוף העונה.

יאניס ספרופולוס (חגי מיכאלי)יאניס ספרופולוס (חגי מיכאלי)

נכון שמכבי לא הייתה בשיאה, אבל בכל מצב נתון בו נדרשה מכבי יכולת שתוביל אותה לניצחון, העומק שלה עם ארבעת שחקני הפנים – בלאק, ג’וני אוברייאנט, אלכס טיוס ובעיקר ג’ק כהן, העפילו והיו עדיפים על כל שחקני הפנים של הפועל. ווילבקין וזוסמן ביצעו את העבודה של שחקני החוץ, בעוד דיאנדרה קיין היה עצבני, לא מרוכז ולא חזר על יכולתו מהמשחק הראשון.

גם מייקל רול, כמו במשחק הקודם, לא נכנס טוב להתמודדות כפי שהיה בששת משחקי הליגה. בנוסף, גם ג’ון דיברתולומאו, שהיה מצוין במשחק הקודם, לא היה הפעם במיטבו. נכון, מכבי עלתה להובלה של 0:2 בסדרה ובאם לא תעשה שטויות ותכנס לאיזושהי אופוריה מוקדמת, תסיים את זה במשחק הבא ויחד עם הפועל ירושלים נראית שהולכת לכיוון טוב לקראת הפיינל פור.

יובל זוסמן מול רביב לימונד (איציק בלניצקי)יובל זוסמן מול רביב לימונד (איציק בלניצקי)

לסיכום, מקום ראשון נגד מקום שמיני, העדיפות המקצועית ברורה למכבי תל אביב ובשעה שהפועל לא התעלתה ורוב שחקניה הגיעו ביכולת חלשה, התוצאה בעצם מדברת בפני עצמה עם שליטה מוחלטת של מכבי בסדרה.