מכבי יצאה למשחק במדריד נגד הקבוצה המבריקה של ריאל מדריד, כאשר זה מובן מאליו שהצהובים הם לא הפייבוריטים בהתמודדות, אבל היו צריכים לרצות להפתיע. אלופת ישראל ידעה שאם היא רוצה להוכיח שיש שינוי ויש סיכוי לעלות לשמונה הראשונות, צריך לנצח במקום לא צפוי. 

מספר שעות לפני המשחק, שוב קיבלנו הודעה על אי השתתפותו של טאריק בלאק במשחק, ונשאלת השאלה האם הסיבה היא שהוא שוחרר על ידי הצוות הרפואי, האם הרגיש מתיחה בשריר שמנעה ממנו לשחק, האם הוא מקריב את עצמו מספיק עבור הקבוצה, או שהוא פשוט מוותר מהר מדי.  סקוטי ווילבקין, למשל, ספג מספר פגיעות במשחק וקיבל טיפול די קשוח מצד ריאל, אבל למרות משחקו הרע לפחות הוא לא ויתר וחזר שוב ושוב למגרש. 

טאריק בלאק באימון (חגי מיכאלי)טאריק בלאק באימון (חגי מיכאלי)

ויזואלית היה נראה משחק שווה אבל ריאל חילקה את הזמן בין שחקניה יול נמצא בפרויקט שיקום ובמחצית הראשונה יותר פגע בקבוצתו מאשר הועיל לה, אבל לאסו החליט לתת לו את הדקות ולדחוף אותו. מכבי התאמצה להישאר במשחק, אבל למעשה כאשר ריאל רצתה ולחצה על הדוושה היא פתחה פער תוך שיתוף כל שחקניה, עם סכמה ברורה מראש, בלי קשר לתוצאת המשחק אלא לבעיית העבירות.

מכבי שיתפה היום שלושה וחצי רכזים. ווילבקין היה במשחק חלש, קנדריק ריי לא חזר על משחקו הטוב נגד חימקי מוסקבה (האם זו הייתה הצטיינות חד פעמית?) וג’ון דיברתולומאו שוב היה ביום קליעה גרוע. וכך, מכבי, עם תרומה חלשה מעמדת הרכז ועם חוסר תרומה של בלאק שנעדר ואובראיינט, קיבלה אמנם תוצרת מתחת לסל מאלכס טיוס, אבל לו היה קשה מאוד מול הגבוהים של ריאל. טבארס ואיון היו גדולים עליו.

אלכס טיוס מטביע (איציק בלניצקי)אלכס טיוס מטביע (איציק בלניצקי)

וכך, מייקל רול קם מהספסל והפליא בערב מדהים, ואיני מבין עד עכשיו מדוע לא פתח את המחצית השנייה. במסגרת ההליכה של שני המאמנים לקצה הספסל, גם נמרוד לוי ודני אבדיה שותפו, וכנראה שהמאמן הבין שזה יביא לקצת שקט ורגיעה. אחרי סערות השבוע, מכבי תרגיש ותצהיר שהיא שיחקה טוב אבל המשחק היה תלוי בריאל, שעשתה ככל העולה על רוחה.

כדאי שניתוח המשחק לא יסנוור את הצהובים, שצריכים להיות מוטרדים מהעובדה שבתחילת ינואר אין להם מישהו יציב שמתפקד ביחד עם דרך ברורה על החוזקות שלהם וחיפוי על החולשות.

שחקני מכבי ת"א מאוכזבים (איציק בלניצקי)שחקני מכבי ת"א מאוכזבים (איציק בלניצקי)

מכבי שוב ללא ביצועים והתקדמות בהגנה. להפך, נראה תחילה כי הייתה התקדמות הגנתית מאז בואו של יאניס ספרופולוס, אבל הכל הלך אחורה וההשפעה על משחק ההגנה פגה. שלושת השחקנים הטובים במשחק היו קלויארו, מייקל רול, וטיוס, שהחזיקו איכשהו את מכבי בתמונה, כי בלאק היה חסר, ו-ווילבקין רשם שתי נקודות. המשחק הטוב של ג’וני אובראיינט נגד מילאנו נתן תקווה, אבל בשני המשחקים השבוע לא תרם כלום, נראה אדיש, זרק זריקות לא מחויבות למציאות והיה חלש מאוד הגנתית.

אלה דברים שצריכים להדאיג את מאמן מכבי לקראת המשך ההופעה ביורוליג, כי כרגע יש יותר סימני שאלה מאשר נקודות שמתפקדות או שחקנים יציבים, שאתה יודע מה אתה מקבל מהם. מכבי חייבת לנצח בשבוע הבא את בודוצ’נוסט, שמשתרכת אחריה בטבלה, כי לאט לאט היורוליג בורח ולהגיע לשמונה הראשונות הופך להיות קשה עוד יותר.

יאניס ספרופולוס (איציק בלניצקי)יאניס ספרופולוס (איציק בלניצקי)