מכבי תל אביב הגיעה למשחק מכריע מאוד במינכן מול עוד יריבה להתמודדות על מקום בשמינייה הראשונה במפעל. הצהובים הפגינו ביטחון, באו עם תכנית הגנתית מצוינת שגם עבדה טוב והפתיעו את הגרמנים, שמרו טוב בעיקר נגד וויליאמס אבל לא רק. גם במצבים אחרים, מכבי שמרה יותר מתמיד במשחק חוץ על הקצב שלה, בצורה מובנית יש לצהובים יתרון מכריע נגד באיירן במשחק הפנים ובריבאונד. הדבר הפתיע את באיירן חסרת הגארדים בעלי אינטילגנציית המשחק הדרושה לסוג התמודדות שכזו.

שתי הקבוצות היו מרוכזות, אגרסיביות ועם סגנון שונה. הקבוצה הגרמנית צמודה יותר למשחק המסודר שלה,  וכשמכבי שיבשה אותו לא היו לה אופציות אחרות. היא התחילה את המשחק ללא כוכבה הזר דרק וויליאמס ומכבי עם החמישייה הקבועה שספרופולוס חזר אליה, בלאק, קלויארו, אובראיינט, קיין ו-ווילבקין. מכבי שלטה במשחק למרות אחוזי הקליעה שהיו נמוכים בחצי הראשון עם 3/14 משלוש (הגרמנים עם 3/10). בסופו של דבר, סיימו הצהובים עם 7/26, לא משהו מדהים.

דיאנדרה קיין עם הכדור (EUROLEAGUE)דיאנדרה קיין עם הכדור (EUROLEAGUE)

פארגו, שחזר לשחק לא מזמן, מהווה כרגע חידה בעיקר ביורוליג. המאמן ספרופולוס נוהג בו בכבוד, מלא סבלנות אליו, אבל כרגע מי שמקופח הוא קודם כל דיברתולומאו המצוין שהוכנס היום לראשונה בדקה האחרונה של החצי הראשון והוביל את מכבי לרבע שלישי מצוין שלכאורה הכריע את המשחק. המקופח השני הוא מייקל רול, שנמצא בכושר מצוין ומקבל דקות משחק מועטות לעומת קרדיט גדול לפארגו, קלויארו, ולעיתים אפילו ווילבקין. אם כי האחרון בקלות מגיע לספרות כפולות בסלים ומוביל את קלעי הקבוצה. טאריק בלאק נמצא בכושר מצוין ומקבל פחות מדי כדורים. כשהוא מתפקד כמס’ חמש ואז הוא מצוין, לטיוס הנמצא גם הוא בכושר מצוין יורדות דקות המשחק. זה מחיר שצריך לשלם וייתכן שנגד קבוצות יותר חזקות ואגרסיביות אפשר יהיה לנסות קומבינציה של טיוס ובלאק ביחד, אבל לא תמיד זה אפשרי.

קיין שמרבה לקבל ביקורת גם ממני היה היום הרבה יותר אחראי, לא לקח על עצמו זריקות קשות שלא מתאימות לו והציג מספר החלטות של מסירת אסיסטים נהדרים לווילבקין ולמייקל רול. כמו כן, הרבה לצאת להתקפות מתפרצות והציג בסך הכל משחק טוב.

סקוטי ווילבקין עם הכדור (EUROLEAGUE)סקוטי ווילבקין עם הכדור (EUROLEAGUE)

אובראיינט קיבל הרבה דקות משחק אבל אין לו עדיין “ברקסים” בלקיחת זריקות נמהרות מדי, בעיקר משלוש, ולפעמים נראה שעם כשרונו ועם גופו הוא יכול לוותר על חלק מקליעות השלוש ולהרבות לצבור נקודות מתוך הצבע.

דני אבדיה קיבל שוב קרדיט מספרופולוס במצב שקודם לא נתנו לו, אבל הוא עובר תהליך של לימוד עלייה למשחקים כאלה בליגה של הגדולים, ובסופו של דבר בסבלנות, בעקשנות, ובעבודה קשה הוא יתקדם וירכוש את דקות ה’טיסה’ שצריך כדי להצטיין ביורוליג.

סקוטי ווילבקין עם הכדור (טוויטר)סקוטי ווילבקין עם הכדור (טוויטר)

פתיחה מוחצת של המחצית השנייה עם 31:39 בניצוח של דיברתולומאו קבעה למעשה את הטון במשחק והניצחון הכפול הזה על באיירן מביא את מכבי לעדיפות על הגרמנים, אבל הדרך עוד קשה ועם הרבה משחקים חשובים. זה יתחיל בשבוע הבא נגד אנדולו שנראה שהיא מבטיחה את המקום הרביעי, ועוד לפני כן משחק חוץ קשה נגד הפועל ירושלים כבר ביום ראשון. היום לא שמענו על עייפות, כי שני הניצחונות של השבוע נתנו בטחון ושיפרו את הכושר שבו הקבוצה הגיעה, אם כי מצבו של פארגו הוא נקודת מפתח במה שייקרה בעתיד הקרוב.

ג'רמי פארגו עם הכדור (Euroleague)ג'רמי פארגו עם הכדור (Euroleague)