בית”ר ירושלים פתחה היום (חמישי) את העונה באופן רשמי עם 0:0 נגד צ’יחורה סצ’חרה הגאורגית במסגרת הסיבוב הראשון של מוקדמות הליגה האירופית. המפגש בין שתי הקבוצות היה הראשון מבין שני משחקים, כשזהות העולה תקבע בשבוע הבא במשחק שייערך בטדי. 

מעל לקבוצה הישראלית עומדים הרבה סימני שאלה הנוגעים לעתידה, כשמשדרת הניהול ועד לאחרון השחקנים עוד לא ברור מי יהיה חלק מהמערכת הירושלמית במהלך העונה הקרובה. בית”ר הציגה יכולת חלשה והתקשתה לייצר מצבים ממשחק שוטף. ההזדמנויות היחידות של הירושלמים במשחק הגיעו ממצבים נייחים, אבל טל כחילה ואופיר קריאף נגחו החוצה. אור אינברום ערך הופעת בכורה במדי בית”ר, אך לא הצליח לעזור לקבוצה לעלות על לוח התוצאות. 

שחקני בית"ר (האתר הרשמי של בית"ר ירושלים) (מערכת ONE)

הקבוצה הגאורגית דווקא כן הגיעה למספר הזדמנויות לא רעות, אבל לא הצליחה לכבוש כשאיתמר ניצן הצליח לשמור על השער שלו נעול. צ’יחורה תנסה לגבור על בית”ר בשבוע הבא ותקווה שהעובדה שלא הצליחה לכבוש במגרשה הביתי לא יהיה בעוכריה. 

מחצית ראשונה

השופט קאי אריק סטין הוציא את המשחק לדרך.

דקה 11: הזדמנות טובה לצ’יחורה. רבאז צ’יטיישוילי פרץ נהדר מצד ימין כשהוא עובר שני שחקני הגנה של הירושלמים ואז העביר כדור רוחב שהגיע ללאשה צ’יקבאידזה שבעט מתוך הרחבה, אך הניסיון שלו חלף ליד הקורה של איתמר ניצן.

דקה 21: הזדמנות ראשונה של בית”ר ירושלים במשחק. עידן ורד הגביה כדור חופשי מאגף שמאל. טל כחילה הגיע אל המסירה בתזמון מצוין אבל הנגיחה שלו עברה מעל למשקוף השער. 

דקה 40: איראקלי בוכרידזה טייל על קו הרחבה כשהתקדם מצד ימין ואז בעט חזק ושטוח ברגל שמאל, אבל למזלם של הירושלמים טל כחילה בלם את הכדור לפני שזה הלך לשערו של ניצן. 

דקה 45: דניס דוברובולסקי בחן את ניצן עם בעיטה מרחוק רגע לפני השריקה למחצית, אבל השוער הישראלי ירד טוב לקרקע והדף את הכדור.

מחצית שנייה 

דקה 56: הזדמנות מסוכנת של בית”ר. ורד הגביה כדור חופשי שהגיע היישר לראשו של אופיר קריאף, שנגח החוצה. 

דקה 63: הקבוצה הישראלית פספסה הזדמנות לעלות ליתרון. יקוב סילבסטר העביר כדור רוחב מדוד מצד ימין של הרחבה, למזלה של צ’יחורה, אור אינברום לא השתלט בזמן העל הכדור ולאחר מכן איבד אותו ברחבה.

דקה 79: אור אינברום בפעולה מצוינת חלף בקלילות על פני השומר שלו ובתוך הרחבה השאיר כדור טוב לעידן ורד שבעט חלש מדי. 

צ’יחורה סצ’חרה: דינו חמזיץ’, דויט מאיסשווילי, לאשה צ’יקבאידזה, בקאר מירטצחולבה, דויט מגרלישווילי, רבאז צ’יטיישוילי, דניס דוברובולסקי (דאמורי צ’יקחלאדזה, 62), איראקלי לקבטאדזה, תימורז מרקוזשווילי (מישיקו סארדלישווילי,57), איראקלי בוכרידזה וגיאורגי גבדאבה.

בית”ר ירושלים: איתמר ניצן, מתן פלג, קרלוס קוויאר (מיקי סירושטיין, 89), טל כחילה, אור זהבי, דוד קלטינס, אופיר קריאף, אריק סאבו, עידן ורד, יעקב בריהון (אור אינברום, 58), יקוב סילבסטר (אנתוני וארן, 65).