עידן ולאדן איביץ’ יצא לדרך היום (חמישי) בבודפשט, הונגריה, כאשר מכבי תל אביב סיימה ב-1:1 דרמטי מול פרנצווארוש המקומית באצטדיון גרופאמה, זאת במסגרת המשחק הראשון בסיבוב הראשון במוקדמות הליגה האירופית ולאחר שער שוויון של אלירן עטר בדקה ה-90+1. אנריק סבוריט וז’איר אמאדור ערכו בכורות בהרכב מכבי ת”א, בעוד איתי שכטר נותר מחוץ לסגל.

הצהובים פתחו לא רע את עונת 2018/19 עם מחצית ראשונה מאוזנת מול ההונגרים, ובעיקר עם יכולת טובה. המארחים, שהיו דומיננטיים יותר בפתיחת המשחק, ירדו מעט לאחור לאור העובדה שהצהובים התעוררו אחרי כמה דקות והחלו לתקוף יותר ויותר ככל שהדקות חלפו. אבי ריקן היה המסוכן ביותר בשורות האורחת, בניגוד לווידאר קיארטנסון וארון שוינפלד שלא היו מדויקים. מנגד, רונלד וארגה, האיש המרכזי בהתקפת המארחת, ניסה שוב ושוב להזין את חבריו ולסכן את השער, אולם ללא הצלחה.

ולאדן איביץ' (האתר הרשמי של מכבי ת"א)

את המחצית השנייה מכבי ת”א פתחה מצוין ופיתחה שליטה במגרש. אחרי 20 דקות בהן הייתה עדיפה וניסתה למצוא שער יתרון, היא ספגה אותו מהצד השני, כאשר וארגה הגביה כדור חופשי לרחבה, לאחריו סטפן ספירובסקי, קשר נבחרת מקדוניה, הרשית (60). השער של פרנצווארוש איזן את המשחק ודחף את המארחת לתקוף יותר. הצהובים, שלא נעצרו וחיפשו שער שוויון בדקות נפלאות, השיגו אותו בתוספת הזמן לאחר בעיטה נהדרת של עטר המחליף, ששלח את מכבי למשחק הגומלין בנתניה עם שער חוץ יקר.

אלירן עטר ואלי דסה חוגגים אחרי שער השוויון (האתר הרשמי של מכבי ת"א)

דקה 90+12, מכבי ת”א איזנה ל-1:1: עטר השיג את שער השוויון המיוחל עבור הצהובים לאחר בעיטה שנהדפה בדרך על ידי מיכה בלאז'יץ'.

אלירן עטר רגע לפני כיבוש השער (האתר הרשמי של מכבי ת"א)
אלירן עטר חוגג אחרי השער (האתר הרשמי של מכבי ת"א)

דקה 89: דור מיכה קיבל הזדמנות לשלוח את מכבי הביתה עם תיקו, אך החמיץ ממרכז הרחבה לאחר התקפה טובה.

דור מיכה (האתר הרשמי של מכבי ת"א)

דקה 74: הזדמנות ראשונה למחליף עטר, שבעט לשער, אבל נעצר אצל דנש דיבוס. מן העבר השני, גם המחליף של המארחת, לאנדרו, כמעט כבש, כאשר היתל בשחקני מכבי בתוך הרחבה ובעט חזק – אך לרשת החיצונית מצד שמאל.

דקה 64: וידאר קיארטנסון ניסה את כוחו שוב מתוך הרחבה, דיבוס שוב היה מוכן בשער המארחת.

וידאר קיארטנסון מאוכזב (האתר הרשמי של מכבי ת"א)

דקה 60, פרנצווארוש עלתה ל-0:1: על אף עדיפות של הצהובים מפתיחת החצי השני, המארחים ביתרון. בעיטה חופשית של וארגה נותבה אל מרכז הרחבה ולאחר ערבוביה, ספירובסקי בעט לרשת של פרדראג ראיקוביץ’.

דקה 53: דור פרץ נגח לשער בתום קרן של מכבי ת”א. אלי דסה הגביה מימין, הקשר האחורי של הצהובים לא היה מסוכן כשנגח מעל השער. מנגד, בתום התקפה נהדרת של האורחת, שוינפלד הזין את ריקן בתוך הרחבה והאחרון שוב היה מסוכן. לצערו, הבעיטה שלו שוב לא הייתה מדויקת.

אלי דסה ניגש לבעוט כדור קרן (האתר הרשמי של מכבי ת"א)
דור פרץ עם הכדור (האתר הרשמי של מכבי ת"א)

מחצית שנייה:

דקה 50: שוב ההונגרים תקפו ראשונים אחרי השריקה. דויד לנזפמה נגח מתוך הרחבה לשער אחרי בעיטה חופשית – ראיקוביץ’ קלט בבטחה.

דקה 44: תורו של שוינפלד לבעוט למסגרת. החלוץ היהודי-אמריקאי השתלט על כדור בתוך הרחבה, כאשר הוא נשמר על ידי שחקן הגנה מארח, והצליח לבעוט מתוך רחבת החמש – היישר אל ידיו של דיבוס. מנגד, וארגה שלח בעיטה חופשית מ-20 מטרים במרכז אל הידיים של ראיקוביץ’.

ארון שוינפלד (האתר הרשמי של מכבי ת"א)

דקה 34: ריקן שוב סיכן את השער של דיבוס. הפעם, קשר מכבי ת”א היתל בשחקן הגנה של היריבה לפני שבעט לשער מסף הרחבה, במרכז – שוב הוא החמיץ את המסגרת במעט. לאחר מכן, אייל גולסה זיהה מסדרון במרכז ופרץ לפני שבעט לשער, אבל חלש מדי ולא מדויק.

אבי ריקן (האתר הרשמי של מכבי ת"א)

דקה 22: שתי הקבוצות המשיכו להיות לא מדויקות. וארגה ניסה את כוחו עם בעיטה מהאווירה אבל בעט החוצה. מנגד, קיארטנסון קיבל כדור בתוך הרחבה ולא הצליח לנתב אותו אל המסגרת.

וידאר קיארטנסו מול שחקן של היריבהן (האתר הרשמי של מכבי ת"א)

דקה 17: מהלך מרהיב של פרננדו גוריאראן, שחדר לרחבה אחרי דריבל נאה, אבל לא הצליח לייצר בעיטה לשער.

דקה 11: גם מכבי התקרבה לכיבוש. אבי ריקן חתך למרכז מצד ימין ושחרר שמאלית אדירה – דיבוס לא הגיע לכדור, שלמזלו עלה מעט מעל המסגרת.

אבי ריקן (האתר הרשמי של מכבי ת"א)

דקה 7: התקפה ראשונה של המארחת. וארגה פרץ באגף הימני והגביה כדור מסוכן לרחבה – אמאדור מיהר להרחיק.

שחקני שתי הקבוצות (האתר הרשמי של מכבי ת"א)
הרכב מכבי ת"א מול פרנצווארוש (האתר הרשמי של מכבי ת"א)

מחצית ראשונה:

השופט הספרדי, ריקרדו דה בורגוס בנגואצ'אה, הוציא לדרך את המשחק בבודפשט.

פרנצווארוש: דנש דיבוס, גרגו לוברנצ’יץ’, מיכה בלאז'יץ', אברהם פרימפונג, אנדרה בוטקה, סטפן ספירובסקי, פרננדו גוריאראן, רולנד וארגה (איבן פטריאק, 76), לוקאץ' בולה, דויד לנזפמה (לאנדרו, 75) וקיארטן פינבוגאסון (דניאל בודה, 80).

מכבי תל אביב: פרדראג ראיקוביץ', אלי דסה, איתן טיבי, ז'איר אמאדור, אנריק סבוריט, דור פרץ, אייל גולסה (אלירן עטר, 64), דור מיכה, אבי ריקן (שרן ייני, 85), וידאר קיארטנסון (עומר אצילי, 79) וארון שוינפלד.