אחרי ציפייה ארוכה, וחתימה שנעשתה כבר בחודש מרץ, ארתור מלו הברזילאי הוצג היום (חמישי) באופן רשמי כשחקנה של ברצלונה. השחקן הצעיר שהגיע מגרמיו עבור סכום כולל של 40 מיליון יורו, שמורכבים מתשלום ראשוני של 31 מיליון יורו ו-9 מיליון יורו בצורה של בונוסים משתנים.

הכישרון הצעיר ימלא את מקומו של פאוליניו שחזר לליגה הסינית. סעיף השחרור שלו מהקאמפ נואו יעמוד על לא פחות מ-400 מיליון יורו, כאשר חוזהו תקף עד ליוני 2024. זהו בעצם השחקן הראשון שהקבוצה מצרפת לסגל שלה בקיץ הנוכחי אחרי שלא ביצעה שום רכש מאז סיום העונה בספרד.

סדר היום שלו נבנה בצורה כזו, תחילה הוא עבר את הבדיקות הרפואיות, לאחר מכן, יחד עם סוכנו ונשיא המועדון ג’וספ מריה ברתומאו חתם על חוזהו בבארסה. השלב הבא היה תצלום עם מדיו החדשים של הקטאלונים ולאחר סדרה נוספת של תמונות ירד לכר הדשא כדי להתכונן להצגתו עם הקפצת הכדור המסורתית.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
צפו: ארתור מוצג כשחקן ברצלונה

“אנחנו מאוד שמחים מההחתמה שלו אצלנו”, אמר ברתומאו. “אנחנו יודעים שהוא כבר מכיר את ההיסטוריה שלנו והאלילים שלו הם אנדרס אינייסטה וצ’אבי. הוא קיבל על עצמו אתגר גדול מאוד”. אריק אבידל הוסיף: “מאושרים, הוא מתאים בדיוק לפרופיל המועדון, הוא מוכשר מאוד. לקחנו החלטה להקדים את בואו, כי ראינו את הצורה בה הכין את עצמו לעונה וידענו שעדיף שיערוך איתנו את אימון הפתיחה מאשר יגיע בינואר”.

ארתור הנרגש אמר לאחר חתימתו בברצלונה: “בוקר טוב לכולם, אני שמח מאוד להיות כאן, ביקרתי במתקנים של המועדון ובקטלוניה, אני נרגש מהחוויה. חלמתי על זה כילד, אי אפשר לתאר את ההרגשה לדעת שאשחק בברצלונה. זה היום הכי מאושר בחיי ואני מאוד מקווה להצליח. העמדה שלי? זה משהו שהמאמן יצטרך לענות עליו, ראיתי משחקים של הקבוצה ואני אשחק בקישור, בכל מקרה אעשה מה שיאמר המאמן. אני שמח לומר שיש לי את ה-DNA של בארסה. הגעתי למועדון ענק, שאני יודע שאיהנה בו עם השחקנים שעמם אשחק. זה יכול גם להוות לי מכשול, אבל אני אנסה ללמוד ולהתמודד עם הרגעים הקשים”.

ההשוואה לצ’אבי ולאינייסטה: “זה כבוד גדול עבורי שמשווים אותי לשני שחקנים כמותם, אני לא מסתיר את הערצתי לקבוצה, אני תמיד הערצתי אותם. אני מאושר ללבוש את החולצה של ברצלונה, מאז ומתמיד ראיתי שחקנים ברזילאים, עוד כילד, משחקים כאן ואהבתי את זה מאוד. ההשוואות אליהם לא יפגעו בי, אני ארתור ואני צריך להראות לאנשים למה אני כאן, הם ישמשו לי כמראה. אני יודע לא מעט דברים על המעודון, יש כאן מנטליות שונה מבברזיל, כאן הסגנון שונה ובארסה מכתיבה אותו כבר שנים. טרם דיברתי עם המאמן, מניח שזה יהיה בקרוב”.

אי הכללתו בסגל ברזיל למונדיאל: “חבל מאוד מאוד שלא הייתי בסגל, כי מאוד רציתי לשחק בגביע העולמי, אני חושב שדרך בארסה אוכל להגיע לנבחרת.  העזיבה של פאוליניו? הזדמנות עבורי, זו ההחלטה שלקח. אני רוצה לעשות כאן היסטוריה ואני אעבוד בשביל זה, אני אלמד הרבה מהחברים החדשים שלי לקבוצה”.

רוצים להגשים חלום ולטוס למשחק בליגה הספרדית? לחצו כאן לחבילות הספורט של ONE TRAVEL >>