ההפסד של נבחרת גרמניה 1:0 למקסיקו במשחקם הראשון במונדיאל 2018 הפתיע לא מעט אנשים, אך בפועל, אין סיבה אמיתית להיות מופתעים. אלופת העולם לא פוגעת בתקופה האחרונה וניתן היה לחזות זאת נוכח היכולת הרעה של המאנשאפט במשחקי ההכנה. 

הנבחרת של יואכים לב נראתה רע מאוד בשני משחקי ההכנה האחרונים שלה לקראת המונדיאל, כאשר הפסידה 2:1 לאוסטריה וניצחה בקושי 1:2 את ערב הסעודית, במשחק בו הגרמנים ניצחו למרות יכולת זוועתית, אותה היא הציגה גם הפעם במחצית הראשונה מול המקסיקנים, שבניגוד לסעודים, ידעו לנצל את החולשות של אלופת העולם. 

יואכים לב מאוכזב (רויטרס)

יואכים לב לא הכין את הנבחרת כראוי ושיחק בצורה לא אחראית, שחשפה את העורף והותירה את מנואל נוייר בודד בצריח. הגרמנים ניסו בכל הכוח לתקוף והלכו קדימה, מה שאיפשר לסילונים המקסיקנים לשעוט קדימה ולעקוץ בהתקפה מתפרצת קסומה שהסתיימה בשער נהדר של הירבינג לוסאנו בדקה ה-35. 

תומאס מולר ומנואל נוייר מאוכזבים (רויטרס)

ג’ושוע קימיך תמך בהתקפה וניסה לסייע לגרמניה לעלות ליתרון ולאחר מכן להשוות את התוצאה, אך הפקיר לא פעם את תפקידו כמגן ימני וחשף פרצה אותה ניצלו המקסיקנים עד תום. בנוסף, מסוט אוזיל היה חלש מאוד ולא הצדיק לרגע את הקרדיט שקיבל מלב לפתוח בהרכב ולא ברור מדוע המאמן הגרמני לא החליף את קשרה של ארסנל והעדיף במקום להוציא את סמי חדירה, שדווקא ייצב את הקישור של המאנשאפט. 

ג'ושוע קימיך בועט (רויטרס)

בתוך כך, פרט לביקורת על המשחק הרך והנרפה של הגרמנים, חשוב גם לשבח את הנחישות הגדולה של המקסיקנים, שידעו לנצל כראוי את המהירות של קרלוס ולה, חאבייר ‘צ’יצ’אריטו’ הרננדס וכאמור, גם כובש שער הניצחון הירבינג לוסאנו ולאחר מכן הציגו הגנת ברזל ומנעו מאלופת העולם להשוות. אל תתפלאו אם הם יהיו הסוס השחור של הטורניר. 

הירבינג לוסאנו חוגג את השער (רויטרס)

הכתוב הינו טור דעה.