ההופעה של נבחרת ברזיל היום (ראשון) הייתה די מאכזבת. מבחינת הגישה, היה נראה שבחלק מהמשחק הנבחרת הדרום אמריקאית מזללת בנבחרת שווייץ ולפעמים אפילו שחצנית, דבר שאפיין בעיקר את ניימאר.

יש לי אליו חולשה מאוד גדולה, כי אני מאוד אוהב אותו מבחינה אישית. אבל ניימאר, אם הוא רוצה להגיע לרמות של מסי, רונאלדו וכוכבי ענק מהעבר, חייב להתבגר. הוא לא יכול להרשות לעצמו, במיוחד שהוא חוזר אחרי פציעה, להתנהל כמו שהתנהל, לעתים באופן ילדותי, להתגרות בשחקני היריב, דבר שחשף אותו לתיקולים לא מעטים במהלך המשחק.

ברזיל, עם הנעת כדור די איטית ויכולת בינונית מינוס של כל הכוכבים שלה ללא יוצא מן הכלל, לא יכולה להרשות לעצמה להיראות כך בהמשך הטורניר. שחקנים צריכים להבין שיש מהם ציפיות להתעלות במאני טיים. מעל כל השחקנים, חייב להיות ניימאר שיש ממנו ציפיות להנהיג את הנבחרת הזו. אבל הוא צריך קודם לחשוב על ההצלחה הקבוצתית לפני ההצלחה האישית.

בנוסף, מאמן ברזיל צ'יצ'י טעה בחילופים. גם הם היו בשלב מאוחר וגם היו לא נכונים. הוא היה חייב להכניס את דוגלאס קוסטה במקום פיליפה קוטיניו, או אפילו במקום ניימאר, כל שחקני הסגל הקדמי של ברזיל היו חלשים. למרות המשחק החלש של ברזיל, יש מה לצפות ממנה לקראת ההמשך. אומנם ראינו רגעים קסומים מעטים, אך אנחנו יודעים בדיוק מה מסוגלים להציג הכוכבים הברזילאים כשהם נכנסים לזון חיובי.

ניימאר מאוכזב (רויטרס)

כמו כן, אפשר היה לראות לחץ גדול בנבחרת שאיכזבה. ראינו שחקנים לחוצים, כבדים, כאילו הם רצים עם משקולות על הכתפיים. לעומתה, נבחרת שווייץ הגיע מוכנה טקטית, ללא רגשי נחיתות, עם שילוב של משמעת טקטית, איכות מבחינה הגנתית, התקפית, הוכיחה שיש לה מה למכור בטורניר הזה והיא תאבק על הכרטיס השני לשלב הבא. אף לא נופתע אם היא תגיע אף לרבע הגמר, כי יש לה סגל שחקנים מאוזן ואיכותי. מרבית השחקנים שלה משחקים בליגות בכירות ומצליחים בקבוצות שלהם, ולא סתם שווייץ נמצאת היכן שהיא נמצאת.

באופן טבעי, כולנו רוצים את הנבחרות המובילות בשלבים של שמינית, רבע הגמר וכו', אבל מה שהכי מאפיין את הטורנירים הגדולים הן הנבחרות הקטנות, נבחרות שמצמצמות פערים. אנו עדים להפתעות לא מעטות מתחילת הטורניר, היום מקסיקו, שווייץ, ובסוף השבוע החולף איסלנד וזה נותן טעם של עוד לקראת ההמשך. עד עכשיו פתיחת האליפות הזו סופר מוצלחת.