צריך להקפיא רגע אחד במונדיאל הזה במשחק בין איראן לפורטוגל, התוצאה היא 1:1, הדקה היא 94, עומד החלוץ האיראני מהדי טרמי ומקבל כדור במזל לאחד על אחד מול רוי פטריסיו ו...מחמיץ, מונע ניצחון מאיראן שהיה שולח את פורטוגל הביתה ומציב את כריסטיאנו רונאלדו במשבצת הגיבור הטראגי ומוכיח שבחיים לפעמים זה לא הבדל בין צל"ש לטר"ש, זה הבדל בין פסגת היקום לצורך בשיקום.

היה נדמה שתוכנית המשחק האיראנית הייתה מושלמת, שמירה אישית של סרדאר אזמון החלוץ האיראני על הקשר האחורי היחידי שמסוגל לתת פס אחורה, וויליאם קרבאליו. האיראנים במשחק הגנה עם להט שאני לא זוכר הרבה זמן, נראה כאילו החליטו שאם פורטגל תנצח אותם, לא יהיה זה רונאלדו האיש שיעשה את זה.

נבחרת איראן (רויטרס)

הכל היה מושלם עד שריקארדו קווארסמה בפעולה אישית גאונית ויחידה במחצית הראשונה שלח את הקבוצות להפסקה ביתרון פרטוגלי. יש שיגידו גול בדקה קריטית ואני אומר, הצד השני של זה, היה לקרלוס קיירוש המאמן האיראני את הדקות שלו, שיש לו שליטה עדיין על האוזניים והמוחות של השחקנים כדי לשנות תוכנית.

כריסטיאנו רונאלדו מחבק את ריקארדו קווארסמה (רויטרס)

ואכן הוא עשה את זה בצורה מרשימה, האיראנים לקחו סיכונים מול נבחרת פורטוגלית לא איכותית, אבל הם היו מחושבים, ולמעט הפנדל הפורטוגלים לא סיכנו. האיראנים מצליחים להשוות ואפילו להגיע למצב של 100% גול, וההמשך ידוע.

בדקות שזיפזפתי וראיתי גם את המשחק בין מרוקו וספרד במופע השקעה, להט ונחישות, אבל קצת חסר איכות, הגעתי למסקנה שגם איראן וגם מרוקו אמנם הולכות הביתה, אבל עושות זאת זקופות, גאות, אבל בעיקר הן הולכות שתיהן עם תמונה דמיונית של מה היה קורה ‘אם’. לא ייאמן כמה זה היה קרוב.

יוסף א-נסירי חוגג (רויטרס)

ספרד היא כרגע היריבה הגדולה ביותר של עצמה, זה נראה שהיא שכחה מהי מטרת המשחק, ומתרכזת בהנעת כדור חסרת רעיונות שלפעמים שחקני ‘לה רוחה’ בעצמם לא יודעים מה הם רוצים לעשות. פורטוגל מבחינתי, כל שלב מעל שמינית הגמר, יהיה או בזכות ניצוצות של גאונות או מזל, איכות לא תביא אותה לשם.

שחקני נבחרת ספרד (רויטרס)

לסיום, אי אפשר בלי להתייחס לגבי השימוש ב-VAR במונדיאל הזה, נכון הוא לא מושלם, אבל אני יוצא ממשחקים עם תחושה שברוב הזמן הצדק נעשה. אני לא מקבל את הטענה על עצירת שטף המשחק, לא מקבל את הטענה שיש מדינות שמשתמשות ומדינות שלא, הדבר הגדול ביותר שמנצח פה הוא שהשופטים כבר לא דמויות טרגיות. גם אם יש טעויות, ההחלטות, הניצחונות וההפסדים על השחקנים בלבד. הגיע הזמן שידעו כל אלו שתופסים בחולצות, גונבי הנפילות, עושי ההצגות והבלמים הכבדים שאין יותר איפה להתחבא.    

מערכת ה-VAR (רויטרס)