פתיחת המשחק הייתה די טובה מבחינת ארגנטינה, שהגיעה הערב (שלישי) נחושה עם המון כוח רצון ופעם ראשונה במונדיאל הזה שהיא הופיעה מאורגנת ומסודרת מבחינת המערך. חורחה סמפאולי, העלה הרכב מאוזן, אמנם לא מספיק איכותי בחלק הקדמי ודי אפור במרכז המגרש, אבל כנראה שלניסיון ולמסורת עדיין יש משקל גדול בבחירה.

במחצית הראשונה ראינו עליונות ארגנטינאית ברורה, אבר באגנה עם יכולת מצוינת במרכז המגרש, גם בבישול השער וכן בהנעת הכדור במהלכים חכמים ונכונים. לעומתו, חאבייר מסצ'ראנו ואנסו פרס מספקים אומנם אגרסיביות ודינמיות, אבל חסרי איכות עם הכדור וגורמים להנעת הכדור של הדרום אמריקאים להיות די מסורבלת.

די מריה ומסצ'ראנו חוגגים עם רוחו (רדאד ג'בארה)

מסי עם הברקת ענק שבאמת רק שחקנים גדולים וענקיים מסוגו מסוגלים להבקיע – גם להשתלט על הכדור תוך כדי תנועה, גם להקפיץ אותו וגם לבעוט באומנות עם הרגל החלשה לפינה הרחוקה. זו פעולה שנראית לכולנו רגילה בגלל שמדובר במסי כמשהו אוטומטי ופשוט, אבל זו פעולה שרק הגדולים ביותר מסוגלים לבצע.

אני חושב שהמחצית השנייה היא הכי חלשה של ארגנטינה מתחילת המונדיאל, יכולת רעה, בלבול בחלק האחורי ובמרכז המגרש. מסי נעלם בחצי השני, הוא נסגר היטב על ידי שחקני ההגנה של ניגריה. בנוסף, אנחל די מריה, שבמחצית הראשונה היו לו פעולות טובות, נעלם לחלוטין וכמובן גונסאלו היגוואין המאכזב שלא מסוגל להביא את יכולותיו במסגרת הנבחרת.

לזה יש להוסיף חילופים לא נכונים, לא חכמים ומאוחרים מבחינת סמפאולי, כאשר סרחיו אגוארו יושב על הספסל ואתה חייב להבקיע שער. הוא היה צריך להיכנס בשלב יותר מוקדם ובטח ובטח פאולו דיבאלה, שיכול היה להוסיף לנבחרת ברק והמון איכות בחלק הקדמי ומימד של מהירות וזריזות בנוסף למסי.

אנסו פרס וג'ון אובי מייקל (רדאד ג'בארה)

צריך לתת מילים טובות וחמות לנבחרת ניגריה שהיוותה יריב שקול, ובמחצית השנייה הגיעה אף ליותר מצבים מאשר ארגנטינה. ידענו לאורך הטורנירים של השנים האחרונות, יכולת פיזית יוצאת דופן, דבר שאפיין בעיקר את הנבחרת האפריקאיות, אבל הנבחרת מאפריקה הוסיפה לטורניר הפעם את המימד הטקטי וגם שיפרה מאוד את הפן הטכני.

אני חושב שהכדורגל בסופו של דבר ניצח היום, בזה שנראה את מסי בשלב הבא. זה אחת הבקשות הגדולות של כל אוהדי כדורגל, גם מי שלא אוהב את ארגנטינה. כמו כן, אני אומר בצער, אבל קשה לי לראות את ארגנטינה מגיעה רחוק במונדיאל הזה. הנבחרת מבוססת רק על מסי, ופה ושם יש התעלות של שחקן כזה או אחר, אבל זה לא מספיק.

ליאו מסי חוגג (רדאד ג'בארה)

כדי לעבור בשבת את צרפת נבחרת האלביסלסטה צריכה התעלות של כל שחקני ההגנה, ושחקני הקישור שלה, כי לצרפת יש השחקנים האיכותיים שיכולים להכות בכל רגע נתון. אנחנו בצפייה לשבת, לאותו מתח ועניין שעברנו היום.