מונדיאל 1986 היה מזמן, לפני 32 שנה ליתר דיוק. דייגו מראדונה הוביל את ארגנטינה לגביע האחרון שלה במקסיקו ומאז מחכים במדינה שחולה על כדורגל לגביע נוסף. ליאו מסי הוא זה שכבש ב-1:2 הדרמטי על ניגריה שהעלה את ארגנטינה אמש (שלישי) לשמינית הגמר ברוסיה, אך מי שגנב את ההצגה היה מראדונה, שלא הפסיק למשוך תשומת לב ביציע ואף הרגיע בקשר למצב בריאותו.

כנראה שאצל מראדונה מדובר ביום רגיל. זה התחיל בריקוד מוזר עם אחת האוהדות ביציע, המשיך בתגובות משעשעות/מוזרות אחרי השערים, הידרדר לתנועה מגונה בעקבות השער הדרמטי של רוחו והסתיים בצניחה על כסא, כשפראמדיקים מקומיים מגיעים לבדוק מדוע צנח לחץ הדם של מספר 10 האגדי.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
מטושטש ולא יציב: מה קרה למראדונה?

באנגליה, שם לא שוכחים למראדונה את השער שכבש מולם ביד באותו מונדיאל במקסיקו, ביקרו את התנהגותו. בלם נבחרת אנגליה ומנצ’סטר יונייטד לשעבר, ריו פרדיננד, אמר: “לצערי זה יעשה הרבה רעש. הקריירה שלו על הדשא הייתה אחת הטובות, אבל לרוע המזל יש רגעים כאלה שצצים ולא נחמד לראות את זה”. שחקן עבר נוסף ומנחה כיום, גארי ליניקר, הוסיף: “הסכנה היא שהוא ייהפך למושא ללעג בדרכים רבות”.

לפני המשחק מראדונה נהנה מתשומת הלב של האנשים שהתקבצו סביבו וכמובן לא פספסו את ההזדמנות לצלם אותו. מראדונה נתפס בעבר על שימוש בסמים ורבים תהו אם הייתה על השפעה גם על התנהגותו הנוכחית.

מראדונה ביציע (רדאד ג'בארה)

בארגנטינה לא כל כך יודעים איך להתמודד עם תופעת מראדונה, ואולי חלק כבר התרגלו. אחד האוהדים צוטט: “דייגו מראדונה לא מייצג אותי כארגנטינאי, אני מתבייש בו”.

כעת נותר לראות אם מראדונה יישאר ברוסיה גם לשלבים המכריעים ואיך יגיב במהלך המשחק של ארגנטינה בשמינית הגמר מול נבחרת צרפת ביום שבת. מה שבטוח – משעמם זה לא יהיה.

מראדונה ביציע (רויטרס)