המונדיאל הנוכחי מלא באירועים מפתיעים, אבל אין ספק שההדחה של גרמניה בשלב הבתים היא הסיפור המפתיע מכולם. המאנשאפט, אלופי העולם המכהנים למי ששכח, הגיעו לטורניר כאחת הנבחרות החזקות על הגלובוס, אחת המועמדות הבכירות לזכייה בגביע המוזהב, אבל למרות הגרלה סבירה ביותר, הם מוצאים את עצמם על המטוס חזרה לברלין כבר לאחר שלושה משחקים, כשהשיא היה ההפסד 2:0 לדרום קוריאה במחזור האחרון של הבתים. 

הגרמנים זכו בקיץ שעבר בגביע הקונפדרציות עם סגל שחקנים צעיר למדי שאפשר להגדיר כ”הרכב מחליפים”, מה שכנראה נתן להם את הביטחון לקראת הטורניר ברוסיה, בטח עם סגל כוכבים ותיק ומנוסה כמו שיש להם, אך לצערם זה לא עבד כמתוכנן. יואכים לב הוא מאמן מצוין עם רקורד שקשה להתווכח איתו, אבל אין ספק שהוא עשה מספר טעויות בבחירת 23 השחקנים אותם הוא החליט לקחת לגביע העולם. 

יואכים לב (רויטרס)

מאמן אנגליה, גארת’ סאות’גייט, אמר לאחר ההדחה של הגרמנים שאי אפשר לנוח על זרי הדפנה, שחייבים להמשיך לנסות להשתפר ונראה שהמאמן האנגלי נגע בדיוק בנקודה הנכונה. אי אפשר לא להעריך את הנאמנות של לב לשחקנים שעזרו לו לזכות במונדיאל 2014, אבל הוא היה חייב להיות עירני יותר למצב של השחקנים שלו ולחשוב אולי על רענון בשורות המאנשאפט. כמעט בכל חוליה במגרש יש לגרמנים בעיה כזו או אחרת. תחילה, חוד ההתקפה. אין ספק שטימו ורנר הוא שחקן מצוין וצפויה לו קריירה נהדרת, אבל הוא עוד לא ברמה מספקת על מנת להיות החלוץ הבכיר של נבחרת גרמניה, שהציגה לעולם הכדורגל כמה מהחלוצים הטובים ביותר בהיסטוריה של המשחק.

טימו ורנר בהלם (רויטרס)

בחוליית הקישור החליט לב ללכת עם מסוט אוזיל, בחירה שהוא עושה לעתים קרובות בשנים האחרונות, למרות שלל הביקורות על הקשר השברירי של ארסנל, שכבר הוכיח מספר פעמים בעבר שאין לו את היכולות המנטליות הדרושות כדי להוביל קבוצה. בנוסף, הוא החליט מסיבה כזו או אחרת לוותר על לירוי סאנה, אחד השחקנים המצטיינים של אחת הקבוצות הטובות ביותר באירופה בעונה החולפת, מנצ’סטר סיטי, ואין ספק שהקיצוני התחבולן היה יכול לעזור לגרמנים חסרי הברק. 

מסוט אוזיל (רויטרס)

בשער לב החליט ללכת עם מנואל נוייר, שהוא השוער הטוב בעולם כשהוא בכושר, אבל זו בדיוק הבעיה. נוייר נעדר במשך רוב העונה בעקבות פציעה וחזר לשחק רק בטורניר ברוסיה, בעוד מארק אנדרה טר שטגן התייבש על הספסל למרות עונה מצוינת בשורות ברצלונה. שוב, קשה להאשים את המאמן הגרמני, אך נראה שהפעם הנאמנות לא השתלמה. חלק מהשחקנים שהעניקו לו את הגביע הקודם היו צריכים לפנות את מקומם לדור הבא, לפחות באופן זמני, אך כנראה שזה כבר יקרה מכורח הנסיבות, אחרי הדחה כואבת ומשפילה, כשהם מסיימים את הבית במקום האחרון. 

מנואל נוייר (רויטרס)

הכתוב הינו טור דעה.