שלב הבתים של מונדיאל 2018 הגיע הלילה (חמישי) לסיומו לאחר המפגש בין אנגליה לבלגיה (1:0) שקבע כי הנבחרת הבלגית תסיים במקום הראשון בבית 7 והאנגלית במקום השני, אך כבר כעת ברור שבשלבים המתקדמים של הטורניר, שיחלו ביום שבת, יש צד שטוב להיות בו ויש צד טוב פחות.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
בום: ביקשה שיזוז מהמדרגות ואז הגיע הגול

אחרי שארגנטינה כשלה במשימתה לסיים במקום הראשון בבית 4 וגרמניה כשלה במשימתה לעלות מבית 6, בעוד אורוגוואי, צרפת וברזיל, הפייבוריטיות בבתים 1, 3 ו-5 בהתאמה, עלו מהמקומות הראשונים, נוצר מצב בו חצי אחד של ההגרלה חזק משמעותית מהחצי השני.

בעוד בצד אחד ניצן למצוא את שלוש הדרום-אמריקאיות – ברזיל, ארגנטינה ואורוגוואי, אלופת אירופה פורטוגל ואת צרפת החזקה, יחד עם מקסיקו, בצד השני של ההגרלה ניתן למצוא שם אחד גדול בלבד – זה של ספרד, לצד קרואטיה המרשימה ואנגליה שנראתה חזקה בשני משחקיה הראשונים, וכן דנמרק, רוסיה, שווייץ ושבדיה הלא מאיימות.

כריסטיאנו רונאלדו מניף את גביע היורו ב-2016 (רויטרס)

מצב זה מזכיר את יורו 2016 מלפני שנתיים, אז הייתה זו פורטוגל שזכתה להיות בחצי ה”נוח” של ההגרלה, כשפרט אליה שתי הנבחרות היחידות שנראו מאיימות היו קרואטיה (שגם אז נראתה טוב בשלב הבתים וסיימה במקום הראשון בבית של ספרד) ובלגיה. רונאלדו וחבריו התגברו על המשוכה הקרואטית, נהנו מהדחה של הבלגים ושייטו להם לגמר מול יריבות לא מרשימות, כל זה כאשר בצד השני של ההגרלה היו גרמניה, ספרד, צרפת, איטליה ואנגליה.

האם הפעם ספרד תהיה זאת שתנצל את המצב שנוצר? או אולי תהיה זו דווקא נבחרת אנגליה שסיימה במקום השני בבית 7? התשובות החל מיום שבת הקרוב.