מונדיאל ששובר את כל רמת הציפיות, איכות, עניין, דרמות ומהפכים. היינו עדים היום לאחד המשחקים הגדולים בתולדות המונדיאלים.

יכול להיות שראינו פה את העברת השרביט בין ליאו מסי, המלך הבלתי מעורער של הכדורגל העולמי, לבין קיליאן אמבפה, מי שנמצא בתחילת דרכו לעבר היותו השחקן המוביל בכדורגל העולמי.

היריבות היום הייתה לא שוות כוחות, ארגנטינה מתחילת הטורניר היא נבחרת של שחקנים בודדים, לא מחוברת, לא מתאומת וללא טביעת יד של מאמן. תפקודו של חורחה סמפאולי תוך כדי משחק הוא כושל, עם חילופים לא בזמן ומערכים לא נכונים, מה שגרם לארגנטינה להגיע למצב בו היא נמצאת כיום: הדחה מוקדמת ופרידה מהמונדיאל.

קיליאן אמבפה חוגג מול ארגנטינה. גדל בצרפת כוכב על (רויטרס)

הצבתו של מסי בשפיץ גרמה לחיים קלים עבור הצרפתים. שני הבלמים (סמואל אומטיטי ורפאל וראן) יכלו להתעסק אך ורק במסי עם עזרה מצוינת מאנגולו קאנטה, פול פוגבה, ובלס מטווידי, כאשר מסי ירד לקו הקישור כדי לגעת בכדור, תמיד היה סביבו משולש של שחקנים שכיסה אותו, ולא היה מי שיעשה את התנועות לעומק.

לצד החילופים המאוחרים של ארגנטינה כאשר גם הם לא  היו במקום, ההרכב מתחילה היה צריך להיות עם קון אגוארו בשפיץ, אבל היא עלתה ללא עזרה, ללא חלוץ מטרה שיכול להיות איום על הגנת צרפת וסיוע למסי. המשחק של ארגנטינה הפך כתוצאה מכך לעקר ולא מסוכן.

מנגד, צפינו בנבחרת עם שילוב של שחקנים צעירים, דור ביניים ושחקנים ותיקים. נבחרת מאומנת עם טביעת יד של מאמן, דידייה דשאן, מאוד מסודרת מבחינה טקטית, מאוד מאורגנת ובעלת עליונות פיזית וטקטית מוחלטת מול הארגנטינאים חסרי האונים.

אנחנו רגילים לאורך מונדיאלים וטורנירים גדולים לגלות כוכבים חדשים, זה לא שקיליאן אמבפה הוא שחקן מתחיל, או שחקן בסימן שאלה, הילד הזה בסך הכל בן 19 והיום הוא נתן את החותמת שהוא בנוי מחומרים אחרים, חומר של ענקים. הוא הציג מופע קסם, פעולות יוצאות מן הכלל, שילוב של טכניקה ברמה הגבוהה ביותר עם שילוב מדהים של יכולות פיזיות מדהימות, בגיל כל כך צעיר, ראינו שפה גדל אולי ענק הענקים לשנים הבאות.

ליאו מסי מאוכזב. נקווה שהוא לא יפרוש מהנבחרת שלו (רויטרס)

לגבי מסי, זה לא הזמן להספיד אותו, ארגנטינה היא נבחרת שלא יכולה להתבסס על שחקן אחד. זו לא ברצלונה, יש  בארגנטינה מעט מאוד שחקנים שיכולים לשחק בקבוצות המובילות בעולם כמו ברצלונה, ריאל מדריד, מנצ'טסר סיטי או פ.ס.ז'. היא נבחרת שבנויה על שחקן אחד ומסביבו שחקנים טובים לקבוצות שלא בדרג העליון.

אין לה שוער מוביל, אין לה הגנה חזקה וכל שלושת שחקני הקישור שלה אפורים ומעבר לשיא, כאשר מה שבולט במיוחד הוא שעל הקווים נמצא מאמן לא מספיק טוב, בטח לא בקנה מידה של ארגנטינה. לצערי ולצער הרבה אנשים, מסי יראה את המשך המונדיאל מהבית. יפרוש או לא יפרוש? אני מקווה  בשביל עולם הכדורגל שהוא יאגור כוחות ויכין את עצמו למונדיאל הבא.