התיאבון נפתח למדינות צפון אפריקה לאחר ההופעות המרשימות של הנבחרות במונדיאל האחרון ברוסיה. עצם הפעלתן המרשימה מיבשת אפריקה, ריגשה את כל העולם הערבי וגרמה למדינות טירוף חושים. האוהדים גדשו את רוסיה והוסיפו צבע מיוחד לטורניר. היום (שישי) הציעו טוניסיה ואלג’יריה למרוקו לארח את הגביע העולמי ב-2030, באירוח שיוכל להכניס כסף רב למדינות מצפון אפריקה. בתוך כך, לאחר האכזבה של המרוקאים, שלא הצליחו לזכות באירוח המשחקים ב-2026 בו הפסידו למשולש הצפון אמריקאי הכולל את ארצות הברית, מקסיקו וקנדה. 

כנראה שהפיילוט של אירוח משולש תופס תאוצה, ונותן תקווה למדינות שלא אירחו מעולם את הגביע העולמי את ההזדמנות להביא את התחרות היוקרתית למדינתם. שר הספורט האלג’יראי, מוחמד חטאב הסביר: “אלג’יריה הביאה את הרעיון לאירוח צפון אפריקאי ב-2030 עם שכנותיה מרוקו וטוניסיה. עם תעשיית הספורט הנבנית שלנו, אלג’יריה מוכנה, רוצה ויכולה לארח את הגביע העולמי”. יו”ר ההתאחדות הטוניסאית, וואדי ג’רי: “לא קבלנו עדיין אישור רשמי מפיפ”א, אך אנחנו תומכים מאוד ברעיון ונשמח לראות את זה יוצא לפועל”.

אוהדי נבחרת ארגנטינה. יארחו ב-2030? (רויטרס)

בדרום אמריקה מדווחים כי גם משולש דרום אמריקאי יגישו הצעה לאירוח המשחקים: ארגנטינה, אורוגוואי ופרגוואי. ההצבעה לאירוח המשחקים תיערך לפני תחילת מונדיאל 2022 בקטאר, שכרגע לא ברור אם ימשיך בפורמט 48 נבחרות כפי שיהיה בגביע העולם ב-2026 בצפון אמריקה.