בברזיל מתקשים עדיין לעכל את ההדחה הכואבת אתמול (שישי) לנבחרת בלגיה ברבע גמר מונדיאל 2018 לאחר ה-2:1 בקאזאן. בארץ הסמבה, כמו גם ברחבי העולם, מבקרים את הנבחרת של צ’יצ’י, במיוחד את ניימאר, והכישלון הברזילאי מעסיק את תקשורת הספורט העולמית – “איזה גיהנום”, “סלצ’או” ו”הכוכב השישי יכול לחכות” הן רק חלק מהכותרות הציניות והמזוכיסטיות שניתנו, כאשר הברזילאים גם מבכים על כך שהמונדיאל “הפך ליורו” ונותרו בו רק נציגות של יבשת אירופה. כמו כן, בארגנטינה לא שכחו לעקוץ.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
אוהדי ברזיל בהלם ומאשימים את השחקנים

“הכוכבים של ברזיל נמחקו”, זעקה אחת הכותרות באתר הברזילאי UOL כעקיצה על כך שכוכבי הנבחרת לא הופיעו למשחק וכן הכוכבים, כלומר הגביעים וההיסטוריה של הסלסאו, כלל לא ניכרו גם הם על כר הדשא בקאזאן. “מתחילת הדרך צ’יצ’י בנה נבחרת שבה שחקן המפתח הוא ניימאר, לאורך כל הדרך, גם כשמספר 10 לא היה כשיר, הוא יכול היה לסמוך על כוכבים אחרים שסיימו נהדר את העונות במועדונים שלהם. אבל הכוכבים הללו לא זרחו מול בלגיה.

האתרים בברזיל (טוויטר)

“מרסלו הוא אחת הדוגמאות הגדולות ביותר. המגן השמאלי סיים את העונה בריאל מדריד עם זכייה בליגת האלופות, אבל בנבחרת לא מילא את תפקידו כצפוי. גם וויליאן לא ענה על הציפיות ונעלם, פיליפה קוטיניו היחיד שהתעלה וגם זה לא הספיק. מאכזב נוסף משחק באלופת אנגליה והוא גבריאל ז’סוס, שכבש 17 שערים ב-42 משחקים, כמעט שער בכל שני משחקים ובנבחרת נאלץ להמציא את עצמו מחדש ולא הצליח. פאוליניו משלים את רשימת המאכזבים, פרננדיניו הפך לרוח רפאים”.

שחקני בלגיה חוגגים, ניימאר מאוכזב (רויטרס)

“ניימאר לא הראה בגרות בגיל 26 ונכשל במשימת כדור הזהב”, גרסה כורתת אחרת באתר שהתייחסה להתרסקות של הכוכב הגדול שכונה NEYMAL (ניי-רע). “ניימאר לא ניצל את ההזדמנות ברוסיה 2018 כדי לשנות את ההיסטוריה ולמצב את עצמו כאחד הכדורגלנים הטובים ביותר בעולם, הדחה ברבע גמר המונדיאל קובעת כי הוא עדיין כוכב בהתהוות. הקמפיין הזה הראה שהוא רגיש מדי ולא מסוגל להגיע לרמה של רונאלדו או ריבאלדו ב-2002 או רומאריו ב-1994. ביציאה מחדר ההלבשה של בקאזאן ארנה, לאחר התבוסה לבלגיה, הוא לא מילא את התפקיד המצופה משחקן מוביל והעדיף לשתוק. שלא כמו רוב השחקנים הגדולים. גם אם שיחקת גרוע, תתייחס לעיתונאים, גם ראיונות כלליים הוא העניק אלא רק כשהיה מחויב אחרי שהוכתר כאיש המשחק מול מקסיקו.

ניימאר וחבריו הברזילאים בוכים (רויטרס)

“אבל הקשר עם העיתונות הוא לא הבעיה היחידה של ניימאר ולא הנקודה היחידה שמצביעה על כך שהוא לא בוגר. בשני המשחקים הראשונים הוא ניהל דיונים עם השופטים והיו לו רגעי חדרה ואינדיבידואליזם עם הכדור, בנוסף לקבלת כרטיסים צהובים מסוכנים. אחרי קוסטה ריקה הוא בכה וגנב את ההצגה, הוא ננזף על ידי חבריו לנבחרת מרסלו וטיאגו סילבה. מול בלגיה היה מכאיב לראות אותו ואת הנבחרת. ניימאר רצה להתקרב אל ליאו מסי וכריסטיאנו רונאלדו וקיבל אמבט מים קרים”.

ניימאר בוכה (רויטרס)

“אנחנו יודעים שהולך להיות הרבה חרא עכשיו”, אמר קוטיניו לאחר המשחק. “בברזיל אחרי ההפסד הזה כולם מתוסכלים, באמת רצינו להגיע לגמר, אבל החיים נמשכים. זה הכדורגל”. “חשבתי שזה היה משחק גדול והיו לנו בו הרבה דברים טובים והרבה הזדמנויות, אבל בלגיה היו יעילים יותר בניצול המצבים שלהם, יש להם הרבה שחקנים מובילים”, אמר צ’יצ’י. “טיבו קורטואה עשה הבדל אמיתי. עם כל הכאב שאני מרגיש עכשיו, אם אתה אוהב כדורגל, אתה צריך לראות את המשחק הזה, זה יעניק לך הנאה אם אתה נייטרלי, אתה יכול להישען אחורה ולומר 'איזה משחק!' מי שמעריך כדורגל יכול היה לראות שזה היה משחק יפה. אני לא אדבר על העתיד שלי עכשיו - זה לא מתאים כי עדיין חושב על המשחק. הזמן יגיד. האבק יתפזר בעוד שבועיים ויהיה אפשר לדון על זה”.

צ'יצ'י (רויטרס)

בארגנטינה דווקא “לא ממש התאכזבו” נוכח ההדחה הברזילאית וקטעי וידאו ברשת הציגו המוני אוהדים של האלביסלסטה שרים “ניימאר, צ’או” כקונטרה לשיר “מסי, צ’או” של אוהדי נבחרת ברזיל על ההדחה של הארגנטינאים.