הבלגים חוגגים בטירוף את ההעפלה האדירה שלהם לשלב חצי גמר מונדיאל 2018 ברוסיה לאחר ה-1:2 אתמול (שישי) על נבחרת ברזיל ועל כן כותרות העיתונים במדינה מהללים את החבורה של רוברטו מרטינס ומכנים את ההישג שלה: “היסטורי” ו-“אלוהי”, כאשר בעולם מפרגנים לשדים האדומים שעשו “צדק בלגי”.

“זהו הישג מדהים עבורנו”, חגג השוער טיבו קורטואה, שהצטיין במדי הבלגים. "שיחקנו מצוין, במיוחד במחצית הראשונה. הכל היה בסדר. היה להם קשה עם ההתקפות המתפרצות שלנו. פעמיים הבקענו אחרי התקפת נגד טובה, גם היינו טובים מאוד בהגנה. במחצית השנייה היה לנו קצת יותר קשה, כמובן בגלל שברזיל יכולה לפגוע בנו מאוד. עשינו את העבודה עם כמה הצלות טובות. רצינו להישאר כאן עד הסוף. כולם דיברו על הדרך הקשה. יש רק דרך אחת והיא הגמר”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
הבלגים בטירוף אחרי הניצחון על ברזיל

"זה היה יכול להיות משחק שקט יותר אם לא היינו סופגים את השער הזה”, אמר אדן הזאר על השער המצמק של רנאטו אוגוסטו. “15 הדקות האחרונות היו קשות. לא היה לנו את הכדור, אבל התגוננו היטב. הקבוצה עבדה קשה מאוד ואני לא מדבר רק על 11 השחקנים על המגרש. היו לנו רגעים קשים, כולנו מאושרים מאוד. היריבה הבאה שלנו, צרפת, שיחקה גם חזק מאוד בשלב הנוק-אאוט. צרפת, יחד עם ברזיל, היא אולי היריבה החזקה ביותר. אבל יש לנו גם שחקנים חזקים. אנחנו נספק הכל שוב, אנחנו יודעים שזה יהיה קשה, אבל זה בהחלט יהיה המקרה גם מול צרפת".

אדן הזאר מאיים על השער (רויטרס)

“הייתה לנו הופעה מדהימה”, הוסיף יאן ורטונגן. “אני שבור לגמרי, לא יאמן כי השגנו את זה, תחת כל כך הרבה לחץ. היינו צריכים את התחרות הזאת כדי לאשר שאנחנו 'דור הזהב'. אנחנו שם. האמנו במוקדמות ונתנו את חיינו לתחרות זו”.

טובי אלדרווירלד ויאן ורטונגן שמחים, ניימאר מאוכזב (רויטרס)

"כולם אומרים שאנחנו דור הזהב, זה גורם ללחץ, בתחרות הזאת עשינו את זה עם כוח רצון ועם קצת מזל”, אמר טובי אלדרווירלד. “כמה שחקנים בכו אחרי השריקה האחרונה. יש לנו הכל כדי להשיג את זה. בואו נהנה ואז נתמקד במשחק הבא מול צרפת. זה היה ערב מיוחד, בלגיה היא מדינה קטנה ואז אנחנו מנצחים את ברזיל הגדולה. זה ציון דרך”.