ברזיל עפה ברבע הגמר, ספרד עפה בשמינית, גרמניה הלכה הביתה כבר בשלב הבתים, גם ארגנטינה של מסי, פורטוגל של רונאלדו, אורוגוואי של סוארס וקבאני וקולמביה של חאמס כבר לא איתנו, וזה בלי שבכלל הזכרנו את איטליה והולנד, שאפילו לא הגיעו לרוסיה.

ארבע נבחרות נותרו במירוץ אחר הגביע הקדוש והשאלה הגדולה היא מי תעשה את זה – צרפת, אנגליה, בלגיה או קרואטיה? נבחרות שארבעתן יחד הניפו את התואר החשוב מכולם רק שתי פעמים.

כן, שמונה נבחרות זכו במונדיאל ב-20 הטורנירים שנערכו עד היום, חמש מהן (ברזיל, גרמניה, איטליה, ארגנטינה ואורוגוואי) עשו זאת יותר מפעם אחת ועוד שלוש עשו זאת פעם אחת – ספרד שכבר לא איתנו וכן אנגליה וצרפת, שמחפשות כעת את התואר השני שישווה את מספר הזכיות שלהן לזה של ארגנטינה ואורוגוואי.

שחקני אנגליה חוגגים. 27% ש-It's coming home (רויטרס)

לעומת הצרפתים והאנגלים, הבלגים והקרואטים, שהשוו את הישגן הטוב ביותר במונדיאל עם ההעפלה לחצי הגמר, מקוות להדהים את העולם ולהשיג גביע ראשון. אך מה הסיכויים של כל אחת מארבע הנבחרות?

לפי מודל של האתר האמריקאי FiveThirtyEight המספק תחזיות סטטיסטיות בתחומים שונים וגם בתחום הספורט, מדובר על מירוץ צמוד לזכייה, כאשר הצרפתים במקום הראשון עם 29 אחוזי סיכוי לזכייה בתואר, אבל מיד אחריהם נמצאים האנגלים עם 27 אחוזים כשגם הבלגים חזק במירוץ עם 26 אחוזי סיכוי לזכייה. רק הקרואטים נמצאים מאחור, אך גם הם אינם קוטלי קנים עם 18 אחוזים לזכייה בתואר.

עם זאת, יש לקחת את התחזית בעירבון מוגבל, שכן אותו אתר הציב את ארבע הנבחרות שהגיעו לחצי הגמר מחוץ לארבע הפייבוריטיות לזכייה בהערכה שלפני הטורניר. צרפת הייתה חמישית, אנגליה שישית, בלגיה שביעית וקרואטיה עשירית.