אחרי מסע מרשים במיוחד, נבחרת בלגיה סיימה הערב (שלישי) את דרכה במונדיאל אחרי 1:0 לצרפת בחצי הגמר המונדיאל. החבורה של רוברטו מרטינס ראויה להרבה מחמאות ולאחר שנים של ניסיונות כושלים, השדים האדומים הפעם הצליחו להציג את הפוטנציאל האדיר, אך זה הספיק כאמור רק לארבע האחרונות.

בדומה למונדיאל 1986 גם הפעם הבלגים הגיעו עד כדי נגיעה מגמר ומאפשרות לחלום הגדול, כשאז זו הייתה ארגנטינה הגדולה והפעם החבורה הנוצצת ומלאת הכוכבים של דידייה דשאן, שעשתה צעד נוסף לעבר סגירת מעגל אחרי 20 שנה.

אדן הזאר מאוכזב (רויטרס)

מרטינס המאוכזב אמר בסיום: “זה היה משחק שקול כמעט לכל אורכו, שהוכרע רק במצב אחד נייח שעשה את ההבדל הגדול. אין לי מילה רעה לומר על השחקנים, הגישה שלהם הייתה מדהימה והם עשו את המקסימום עד השנייה האחרונה, לא היינו יכולים לבקש יותר מכך. אנחנו חייבים לזכור שיש לנו עוד משחק אחד ונקווה להצליח בו, לסיכום – אני גאה מאוד, אך מאוכזב”.

השוער הבלגי טיבו קורטואה, שהיה אחד מהמצטיינים בשורות הנבחרת הבלגית, ביקר את הצרפתים על סגנון המשחק שלהם: “צרפת לא שיחקה “אנטי כדורגל”, לא חוויתי הרבה פעמים ששיחקתי מול קבוצה אחרת והרגשתי ככה. הייתי מעדיף להפסיד לקבוצה כמו ברזיל שמנסה לשחק כדורגל טוב”. 

טיבו קורטואה מבצע הצלה נהדרת (רויטרס)

נאסר צ’אדלי סיפר בתום ההפסד: “מראש הגענו מוכנים לכך שהצרפתים ישחקו ויבנו בעיקר על התקפות מתפרצות, ואחרי השער שספגנו זה היה בולט יותר, כשאנחנו לא הצלחנו למצוא את השטחים, המקומות והפתרונות בהתקפה. מבחינתו, עשינו הכל עד השנייה האחרונה, אך אין ספק שהתוצאה מאכזבת”.